$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,87
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Çin ile İran’ı Rusya’ya mahkum edenler, Türkiye’ye de aynı oyunu oynuyor!

Batı’nın tek güce evrilmesi, ABD karşısında duran güç, Hürmüz boğazını kapatma sebebi, Çin petrolsüz mü kalacak, Antepte hava savunma sistemleri, Türkiye’yi de Rusya’dan S-400 almaya zorluyorlar, ABD ve Rusya ne zamandan beri müttefik, ehirde Latin külahı görmektense Türk sarığını yeğlerim, Rusya büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya, rublenin dolar karşısında zayıflaması, Vladimir Putin’in Vatikan ziyaretleri, Ortodoks Kilisesi ile Katolik kiliselerinin ortak aklı, ABD’nin Irak’taki rolü, Vatikan, ABD ve İsrail ortaklı bir prodüksiyon, Rusya ve Türkiye ile ilgili çıkar çatışması, Rusya’nın ABD’den çok daha tehlikeli, İran’a yapılan ambargolar, Rusya, İran’ın sipariş verdiği S-300 füzelerinin iptali, İran ile Rusya ilişkileri, Türkiye ile Rusya ilişkileri, Dünya’nın en verimli tarım arazileri, Rusyanın, Türkiye’ye olan gıda bağlılığı, 2. Dünya savaşında birbirine karşı mücadele eden ülkeler, Çin’e, İran’a yapılan Rusya’ya muhtaç etme projesi, İtalya’nın savaş deklarasyonu,

Çin ile İran’ı Rusya’ya mahkum edenler, Türkiye’ye de aynı oyunu oynuyor!
  • 09.06.2019
  • 51 kez okundu

1-Olan bitenlerle ilgili analizimi soruyorsunuz. İfade edeyim. Olan biten her şey, ABD karşısında duran güçlerin Rusya’ya muhtaç edilmesidir. Ne demek bu ? Bizi Rusya’ya muhtaç eden, Rusya ile anlaşmadan bu hamleleri yapar mı sanıyorsunuz? Anlatayım!

2-Batı tek güç olarak, Türkiye bir güç olarak, Çin de bir güç olarak uzun vadede varlığını sürdürecek. Diğer bütün ülkeleri es geçin. Şu an şahitlik ettiğimiz her şey Batı’nın tek güce evrilmesi!

3-Kardeşlerim, Çin şu anda petrol ihtiyacının büyük bir kısmını İran’dan tedarik ediyor. ABD’nin bu petrol gemilerinin geçtiği Hürmüz boğazını kapatma sebebi de Çin’in bu ticaretini engellemek, peki ne için? Çin petrolsüz mü kalacak? Başka alternatif mi yok?

4-Elbette ABD, Hürmüz boğazını kapatırsa, Çin’in beğenmese de Rusya’dan petrol satın almak zorunda kalacağını biliyor. Çin ise Rusya’dan petrol alıp, ileride kendisine rakip olabilecek bir ülkeyi güçlendirmek istemiyor. Bu yüzden İran ile ticaret yapmakta ısrarcı davranıyor!

5-Bu hikayeyi bir de Türkiye üzerinden okuduğumuzda ortaya ilginç ama paralel bir yaklaşım çıkıyor. Bizlerden patriotları esirgeyen ABD, Antepte hava savunma sistemlerini kaldırıp, ülkesine götüren Almanya, bunları yaparken bizleri neye zorluyor dersiniz? Kiminle ticaret yapmaya?

6-Tıpkı Çin’i Rusya’dan petrol almaya zorladıkları gibi, Türkiye’yi de Rusya’dan S-400 almaya zorluyorlar. Peki Rusya bu planın neresinde? ABD ve Rusya ne zamandan beri müttefik oldular? Biz bu iki kutubu birbirine karşı bilmiyor muyduk?

7-Bunun için biraz daha geriye ve siyasetten dinler tarihine geçmemiz icap ediyor. Kısaca değinelim. Katolik Kilisesinin karşısında bugüne değin bağımsız olarak durduğunu bildiğimiz Ortodoks kilisesini hatırlayalım!..

8-Ortodoks kilisileri Katolik dünyasının lideri Papa’nın varlığını reddetmez; ancak Vatikan’ın tek yetkili, söz sahibi olma diretmesini de kabul etmez. Onlara göre Papa’nın lider olarak varlığı kabul edilebilir; ancak Ortodoks kilisesi de Vatikan kadar söz sahibi olmalıdır!

9-Yıllarca bunun savaşı verildi. Hatta İstanbul’daki Ortodoks kilisesi üzerinden Abdülhamit Han Batı’yı birbirine düşürdü. Fener Rum Patrikhanesi olarak bildiğimiz Ekümenik merkez Rusya’nın sözcülüğünü yapmak zorunda kaldı.

10- İstanbul’un fethi öncesi Vatikan’ın; yani Papa’nın şartlarını kabul etmeyen Bizans soylularını temsilen, Grandük Notoras Bizanslılar’ın duygularını “Şehirde Latin külahı görmektense Türk sarığını yeğlerim” demişti. O kavga, tam olarak bu kavgaydı işte.

11-Peki büyü ne zaman bozuldu? 2014’de merkezi kaynaklara olan güven eksikliğinden, Rusya büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldı. Meseleyi petrol ihracatı zorluğu ve rublenin dolar karşısında zayıflamasına bağlayanlar, aslında derinlerde yatan mesajı da vermekten kaçınmadı

12-ABD merkezli “Dış İlişkiler Konseyi’nin” Rusya krizi ile ilgili raporunu hazırlayan Jeffrey Mankoff, o raporda şu çözümü sunuyordu; “Rusya’nın, ABD ve Avrupa ile barışmadıkça, bu krizin üstesinden gelmesi imkansızdır.” Raporun bu özeti bir maniplasyon değil, malesef hakikatti.

13-Daha sonra 2013 ve 2015 yıllarında Vladimir Putin’in Vatikan ziyaretleri gündeme geldi. Ziyaretler tam da Rusya’nın ekonomik krizde dibi gördüğü zamana denk gelmişti. Tabiki bu tesadüf değildi. Bu ayrıca Ortodoks Kilisesi ile Katolik kiliselerinin ortak aklı bulma çabalarıydı!

14-Mesele ekonomi olduğunda, küresel olaylara kayıtsız kalınamazdı. Bazı anlaşmalar yapılmıştı. ABD’nin Irak’taki rolü çok göze batmıştı, Suriye’de ise yeni aktörlere ihtiyaç vardı. Bu yüzden Rusya Suriye’ye bizzat Vatikan ve İsrail tarafından davet edildi. ABD’nin de onayı ile!

15-Ancak, biz her ne kadar Rusya ile ABD arasında fark yok, aynı amaç için oradalar desek de, bizim medyamız dahil, tüm cenahlar Rusya’nın Suriye’deki varlığını ABD karşıtlığı üzerinden pazarladılar. Böylece ABD kötü adam, Rusya iyi adam rolüne büründü!..

16-İsrail’in desteği, doların azalan baskısı, ihracat kolaylıklarının sağlanması ile 2 yılda Rusya’daki kriz ile ilgili tek haber yapılmaz oldu. Olay Putin ve Medvedev’in ortak başarısı olarak pazarlandı. Arka planda ise
Vatikan, ABD ve İsrail ortaklı bir prodüksiyon vardı.

17-Resmin büyüğünden, dar alana geçiş yapıyorum. Çin’i Rusya’ya muhtaç edenler, aynı şekilde bizi de sınıyorlar. Fark ettiniz mi ABD’nin bütün çabaları S-400 almamız için değil mi? S-400 almamızı istemeyen ABD sizce Türkiye’ye çok daha farklı bir politika ile gelmez miydi?

18-Kapalı kapılar arkasında ABD ve Rusya’nın ne görüştüğünü veya anlaştığını Vatikan ve İsrail dışında bilen yok. Çin zor bir lokma değil. Mesele nufüs değil, devlet geleneği ile alakalı. Çin’in şirketleri, borsalar hızlı bir şekilde el değiştiriyor. Baskı dozu arttırılıyor!

19-En güçlü olan her zaman en sona bırakılır. Karadeniz’de Rusya ve Türkiye ile ilgili çıkar çatışmasına dair haberler duyduğunuz gün, bilin ki Rusya artık “harekete geç” emrini almıştır. O günden sonra sadece güney sınırlarımız değil, kuzey ve doğu sınırlarımız da tehlikededir!

20-Türkiye’nin bütün olan biten karşısında yapabileceği en akıllıca hareket, zaman satın almaktır. Rusya’dan S-400 almak, İngiltere ile ortak savaş uçağı projesi yapmak, ABD’ye patriot da alabiliriz mesajı vermek, Çin’in düşüşünü yavaşlatmak (Huawei’ye destek olmak gibi)!

21-Hava savunma sistemlerimizi yerlileştirdiğimiz gün bir güç olmaktan çıkıp, tehdit haline geleceğiz ki bu da düşmandan saldırı beklentilerimizi, düşmana saldırı ihtimaline çevirecektir. O günler de Allah’ın izni ile yakındır. Mesele zamanında ve doğru hamleler yapmaktır!

22- Devam edelim. Rusya’nın ABD’den çok daha tehlikeli olabileceğini aklımızdan çıkarmayacağız ve ABD’nin bizimle sınırı olmadığını ama Rusya’nın sadece ekonomik değil, fiziksel anlamda da, BATI’yı arkasına aldığı zaman, hatırımızı saymayacağı gerçeğini unutmayacağız!

23-İran’a yapılan ambargolara karşı Putin’in verdiği cevabı hiç bir zaman unutmayın: “Biz itfaiye değiliz. Herkese yardım edemeyiz. İran, ABD ile yaptığı anlaşmayı çiğnememeliydi.” Alın size tarihin gördüğü en büyük satış. Nerede İran’ın arkasında duran Rusya?

24-Daha vahimini söyleyelim; “Yine bu hafta Rusya, İran’ın sipariş verdiği S-300 füzelerinin iptalini duyurdu. Yani İran’ın hava savunma sistemi şu an tamamen çökmüş durumda. S-300 sistemi kurulu ama atış için ellerinde füze yok! Rusya açıklama yaptı ve füze vermeyeceğiz dedi!

25-İran ile Rusya ilişkilerinin, Türkiye ile Rusya ilişkilerinden daha sağlam olduğuna inanıyorduk daha düne kadar. Peki Putin’in bu yorumu ne demek, daha fazla açıklamaya gerek var mı?

26-Üst akıl, aynı taktiği uyguladı ve İran’ı Rusya’ya muhtaç etti. Rusya’ya güvenen İran, bugün Rusya’nın açıklaması ile adeta şok geçirdi. Yıllardır planlarını üzerinde kurduğu müttefikinin bu açıklaması ile nasıl bir tuzağa düştüğünü adeta soğuk bir duş alır gibi tecrübe etti.

27- Rusya’ya ekonomik krizin üstesinden gelmek dışında Vatikan ve İsrail tarafından ne vâdedilmiş olabilir sorusunun cevabını aslında bugünlerde görüyor gibiyiz. Nasıl mı? İdlib’i biraz daha yakından inceleyin!

28- İdlip’te, ateşkese rağmen bombardımana devam eden Rusya’ya Dünya’nın en verimli tarım arazileri mi vâdedildi? İdlip & çevresindeki Tarım arazileri etkili bir şekilde işlendiğinde bütün Rusya’nın temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar var! Tek mevzu sıcak deniz mi!

29- Akdeniz’e Lazkiye limanlarından demir atarak doğalgaz arama çalışmalarında söz sahibi olmak isteyen Rusya, Türkiye’ye olan gıda bağlılığını da İdlip’teki tarım arazilerine el koyarak bitirmek istiyor. Ateşkes’in bir türlü sağlanamama sebebi bu. Ancak!

30- Gizli bir el muhaliflere dokunduğu zaman, muhalifler bir gece ansızın Rus üslerini basabilir (bastı). Ruslar üsleri terk edebilir (etti). Ve bölgede, bölgenin sahibinin onayı olmadan, hiçbir taşın oynamayacağı hakikatini dünyaya gösterebiliriz (gösterdik)

31- Bütün gelişmeler bizi yine en başa götürüyor. Hava savunma sistemlerinin yokluğuna! Bir yandan iki tarafa da sipariş dürtüsü ile yaklaşırken, diğer yandan iki tarafın da bizi satacağını biliyoruz. Onlar da bizim bildiğimizi biliyor. Soru: Daha ne kadar zaman kazanabiliriz?

32- Cevabını yine tarihten alıyoruz. Bize ne kadar lazımsa, o kadar zaman satın alma gücümüz var. Bunu para ile yapamayız. Devlet geleneği ile, sabır ile, milli birlik ve beraberlik ile yapabiliriz! 1. Dünya ve 2. Dünya savaşı öncesi milletler tarihini bir okuyun! Okudunuz mu?

33- 1. Dünya savaşında bize saldıran ülkeler ile belki de savaştan daha 2-3 yıl önce silah anlaşmaları yapmıştık. Ortak projeler yapmıştık. Devasa alışverişler olmuştu. Yâni bugün birileri ile ortak proje yapıyor olmamız sizi yanıltmasın, aksine huylandırsın!

34- Yine 2. Dünya savaşında birbirine karşı mücadele eden ülkeler arasında devasa ticaret anlaşmaları, ortak projeler yapıldı. Her anlaşma barış için yapılmaz. Savaş tam tamları çaldığında her şey kazanmak içindir. Feda edilmesi gereken ne varsa feda edilir!

35- Çin’e, İran’a yapılan Rusya’ya muhtaç etme projesi şu anda Türkiye üzerinde uygulanmakta. Ancak bizim devletimize güvenimiz tamdır. Bizi sınayanlar bu tuzağa düşen Çin’in yine bize karşı yaptığı binlerce kilometrelik seddi unutmasın, İran’ı kandıranlar Yavuz’u unutmasınlar.

36-Yine tarihi anekdotlarla devam edelim. Bu flood biraz uzun olacak. Aslında bayram sonrası yazı sözü vermiştim ama buradan her şeyi anlatmaya devam edeceğim. Sizden ricam bol bol paylaşın. Vakit tek ses olma vaktidir.

37- Almanya, Rusya’ya karşı savaştığında Alman uçakları havadan milyonlarca broşür bırakıyordu. O broşürlerde şunlar yazıyordu: “Bizim düşmanımız siz değilsiniz, sizi sömüren liderlerinizdir. Almanya’nın zenginliğini sizlerle paylaşmak için, sizin için savaşıyoruz…!”

38- İtalya 1940 yılında Fransa’yı işgal ettiğinde, havadan dağıtılan broşürlerde Fransızlara daha iyi bir gelecek ve ekonomi vâdederken, İtalya’nın savaş deklarasyonunda ise Roma imparatorluğunun hakimiyet kokuları tıkanık burunları bile delip geçecek kadar aşikardı anlayana!

39- Kardeşlerim peki bugün Türkiye’de ne yapıyorlar? Siz Türk halkı daha iyisini hak ediyorsunuz ama liderleriniz var ya, ah o liderleriniz hikayelerinin kaçıncı versiyonunu, hangi dalgalar üzerinden bize empoze ediyorlar? Hangi mecralardan? Daha önemlisi, bizler kanıyor muyuz?

40- Eğer devletimiz dışarıda dik dursun istiyorsak, dik durmasını bilmeliyiz. Devletin elini kolunu bağlayıp arenada aslanların ortasına bırakmamalıyız.Büyük savaşlar her zaman ani olur. Aniden gelir. Reis “Bir gece ansızın” derken, plandan bahsetmiyor, ihtiyaçtan bahsediyor!

41- Kardeşlerim. Devletimiz bugün ihtiyacı olan tek şeyin peşindedir. Zaman! Tıpkı devleti yıllarca ayakta tutan Sultan Abdulhamid Han gibi. Yeryüzünde mert olan tek bir devlet kaldı ayakta kalmıştır. Tek bir millet. Bizi içeride test etmedikçe, er meydanına davet etmeyecekler!

Alıntı

John Wick 3 Parabellum – Chapter 2019 fragmanı
John Wick 3 Parabellum - Chapter aksiyon sinema fragmanı izle, John Wick 3 Parabellum - Chapter suç film fragmanı izle,...
Rothschild Ailesi Avrupa’da devre dışı mı kaldı? Steve Bannon Kimdir?
Steve Bannon kimdir? Steve Bannon Avrupa'da ne yaptı?, ROTHSCHILD AİLESİNİN EGEMENLİĞİ, BİRİNCİ VE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞLARI
Akdeniz’deki enerji kaynakları ve Mersin – İskenderun – Kıbrıs üçgeni
Hatay Türkiye için neden önemli, enerji şirketleri neden akdenizde, HATAY TÜRKİYE’DEN NASIL ALINIR, MERSİN-İSKENDERUN ve KIBRIS üçgeni,
Kulyas: Lanetin Bedeli 2019 yerli film fragmanı
Kulyas: Lanetin Bedeli 2019 türk film fragmanı izle, Kulyas: Lanetin Bedeli 2019 yerli korku film fragmanı izle, Kulyas: Lanetin Bedeli...
Yenilmezler 4 Son Oyun – Avengers 4 End Game 2019 film fragmanı
Yenilmezler 4 Son Oyun - Avengers 4 End Game 2019 fragman izle, Yenilmezler 4 Son Oyun - Avengers 4 End...
Avrupa Medyası ve Amerikan Elçiliği  Türkiye’deki seçimlere nasıl etki ediyor?
Boğazda yapılan gizli toplantılar, AVRUPANIN VE AMERİKANIN İSTİHBARAT MERKEZLERİ, boğaz aileleri kimdir, ANKARA'nın istendiği tüm Avrupa başkentlerin, AMERİKA MERKEZLİ KURULAN...
FED ile Trump anlaşmazlığı ABD’yi iç savaşa götürür mü?
Amerika Merkez Bankası FED ile Amerika Başkanı Donald Trump arasındaki anlaşmazlık ABD'yi iç savaşa götürüyor. küresel rezerv para sistemi, Trump...
Çin’in, Afrika ülkeleri üzerindeki siyaseti ve Çin – Abd Savaşı!
borç batağı silahı, AMERİKANIN ÇİN’E SAVAŞ İLANI, ABD'nin Cibuti'deki ünlü Camp Lemoniere üssü, AMERİKA'NIN en derin adamı, Çin'in Pakistan'ın Basra...
ABD Başkanı Trump’ın Rusya dosyası kabardı! Peki Trump Azledilecek mi?
SAVARONA YATI TOPLANTISI, Trump'ın Rusya bağlantısı, MUELLER ve arkasındaki güç KATOLİKLER, Sovyetler'i dağıtan güç, ABD İSTİHBARATI, TRUMP'IN RUSLAR'LA İLİŞKİSİ, Trump'ın...
İnsanlarda iç ateş belirtileri nedir? Soğuk havale Nasıl oluşur?
İnsanlarda ateş Kaç derece olmalı, ateş neden çıkar, yüksek ateş derecesi, soğuk havale nedir, soğuk havale nedenleri, soğuk havale nedeni,...
S400’ler Türk Devletine ne kazandıracak? Patriot mu? S400 mü?
s400 ler türkiye ye ne kazandıracak? abd neden s400 istemiyor? nato neden s400 istemiyor? israil neden s400 istemiyor? s4400 mü...
Amerika – İngiltere ittifakı ve küresel saldırı! Kod Adı:TÜRKİYE
Amerika'nın İran operasyonu, Huawei krizi, ingiltere'nin brexit oylaması, ingiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma süreci, Avrupa Birliği dağılma süreci, Türkiye'nin doğu Akdeniz'deki...
Gençlerde yüksek ateş kalıcı zarar verir mi?
Yüksek ateş Evde nasıl düşürülür, yüksek ateş evde nasıl düşer,
İşkur ve Suriyeli Mülteci istihdamının perde arkası
Avrupa Birliği Fonundan karşılanmak üzere işkur üzerinden 7 bin 400'ü Türk toplamda 14 bin 800 personel istihdam edilecek. işte detaylar
Çin ile İran’ı Rusya’ya mahkum edenler, Türkiye’ye de aynı oyunu oynuyor!
Batı'nın tek güce evrilmesi, ABD karşısında duran güç, Hürmüz boğazını kapatma sebebi, Çin petrolsüz mü kalacak, Antepte hava savunma...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ