Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

SON DAKİKA

Türkiye ve Dünya Petrol Denklemi

türkiyenin enerji denklemi? amerika venezüellada ne planlıyor? türkiye ırak suriye ittifakı nedir? türkiye almanya rusya ittifakı nedir? guaidoyu kimler destekliyor? venezüella ordusu asıl hedef mi? amerika çin ticaret savaşı nedir? s400 ne zaman gelecek? türkiye iran ambargosuna katılacak mı?

Türkiye ve Dünya Petrol Denklemi
  • 02.05.2019
  • 256 kez okundu

1. Venezüella’da muhalefet lideri guaido bir görevi Venezuella’yı Pentagon müdahalesine açık hale getirmek bunun içinde ülkede iç savaş ekonomik kriz akabinde kurtarıcı guaido söylemi.
2. Dünyada önemli Petrol rezervine sahip Venezuela’da Girişimin arka planında Amerika gibi emperyalist canavarın İştahını Kabartması bu ülkeyi Hedef haline getiriyor.
3. Amerika Hugo Chavez den bu yana Venezuela’da birçok şeyi değiştirmek istiyor özellikle Venezuela ordusunun tahakkümü altına almak en büyük isteği. Burada Hedef sadece maduro değil Hugo Chavez döneminde yeni bir strateji ile donatılmış Venezuella ordusudur.
4. Şunu unutmayın dünyada en büyük strateji Ordu Devlet yapılanmasıdır ekonomik olarak iyi olmayabilirsiniz teknolojik olarak da üst seviyelerde değilsinizdir ancak Ordu bu iki açığı da kapatabilir.
5. Amerikalıların bir önceliği Venezuella ordusunu değiştirmektir bunun içinde bölgede Lima grubu olarak adlandırılan içerisinde’’Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Guyana, Honduras, Meksika, Panama, Paraguay, Peru ve Saint Lucia gibi ülkeleri bulunduğu
6. Ülkeleri Venezuela ordusunun üstüne gönderip Kendisi de bir çok stratejik hamle ile istediği gibi ülkeyi ele geçirir. Planın 1. Aşaması bu dolayısıyla guaido bir piyon bu işi sihirli cümlesi daha çok demokrasi daha çok özgürlük Amerika’nın getirdiği ülkelere bakarsak Suriye Irak Afganistan Libya mısır hali ortada.
7. Maduronun yanında yer alan Belki de maduro’yu iktidarda tutan en önemli etken olan Venezuela ordusuna karşı Amerikalıların belirlediği strateji..
8. Lima grubuna vereceği hava desteği. Donanma gücü donanma ablukası Lima grubuna verilecek Striker teknolojik silahlarla Venezuela ordusunu bu şekilde düşürmek istiyor Kısacası şunu anlatmak istiyorum Bugün maduro iktidarı bıraksa bile Venezuella ordusu guaido’yu iktidara getirmez.
9. Dolayısıyla Amerikalıların hedefi askeri müdahale maduro değil yani Venezuella ordusu Amerikalılar guaido’yu başa getirmek için orduyu yok etmek zorunda maduro direnmekten vazgeçse bile Ordu guaido’yu kabul etmez ve guaido’yu yok eder. Işte Ordu Devlet ilişkisi böyle bir şey.
10. Tabii ekonomik olarak bir tek bizim sıkıntılarımız yok Amerikalılar da büyük sıkıntı içinde Bugün Amerika’nın en iyi şirketlerinden biri olan Apple’ın 2019’un başından bugüne kadar dünya teknoloji pazarında kârında %17 gibi ciddi bir oranda düşüş meydana geldi.
11. Bugün Apple ile rekabet içerisinde olan Huawei ise ortalama karına %60 oranında artırmış durumda
Olay sadece bununla da sınırlı değil Amerika’daki birçok teknolojik şirket burada 7 veya 8 firmayı baz alırsak. Bu şirketlerin ortalama %30 ve %40 oranında karın da bir düşüş meydana geldi. Amerikalılarla Çinliler arasındaki ticaret Savaşı bununla da sınırlı değil Amerika’daki düşüşü rağmen Çinli 11 firma yıllık cirosu %40 artmış durumda
12. Dolayısıyla Amerika Doğu Akdeniz Orta Doğu ekseninde kaybeden taraf özellikle Suriye ve Akdeniz meselesinde Savaşı uzatmak için elinden geleni yapıyor. Amerikalıların Suriye’de uyguladıkları strateji Suriye topraklarını bölüp Irak Kürt kantonları ile birleştirme çabası Türkiye’nin Afrin ve Fırat kalkanı Harekatı ile çöpe gitti. Bugün ellerinde kalan Fırat’ın doğusu için ise güvenli bölge denklemin ortaya atıp Fırat’ın doğusunda PYD tutma gayretinde Türk devleti bu tuzağa düşmez mayıs ayı operasyon ayıdır büyük ihtimalle Fırat’ın doğusuna operasyon gelecek.
13. Ancak öncelik idlip meselesi yani Fırat’ın batısı bugün Türkiye Suriye Irak ittifakı Amerikalıların beklemediği bir stratejidir.

14. Temmuz ayında trump’ın Türkiye’ye gelmesi s400 ler ve aynı zamanda güvenli bölge ile alakalı bugün Amerika’nın Suriye özel temsilcisi James jeffrey nin gelmesi hemen akabinde trump’ın geliyor olması Türkiye’yi Güvenli bölgeye ikna edip Aslında Türkiye’nin yer aldığı kurduğu Türkiye Suriye Irak ittifakını bitirmek için atılmış Adım olarak okuyabilirsiniz
15. Bugün Amerikalılar Akdeniz’den başlayıp Suriye’ye uzanan enerji nakil transferinin güvenliğine Türkiye olmadan sağlayamıyor Dolayısıyla elleri mahkum enerji güvenliğinden dolayı İran’a ambargo uygulayıp Ben yapamıyorsan Çin’de yapamaz bir başka güçten İşte bu nedenden ötürü İran‘a ambargo uyguluyor.
16. Peki Amerikalılar enerji güvenliğini sağlayan ne olur bütün dünya kaosa sürüklenir tek cevap Amerikalılar Mısır’da Mursi’yi indirip Abdulfettah Sisi’yi Doğu Akdeniz’deki ikinci plan için hazırda tutuyordu.
17. Orada Arap natosu grup Mısır üzerinden o bölgeyi yönetmek istedi ancak Abdulfettah Sisi Çin’in arkasında olan İngiltere ile anlaşınca Arap natosuna girmeyi reddetti.
18. Bugün Amerikalıların Akdeniz ve Suriye’de kaybetmesi En azından Venezuela’da kazanırım mantığı ile Suriye’deki Akdeniz’deki bütün güçlerini Venezuela ya kaydırması. Venezuela’da dünyanın en kaliteli ve en büyük rezervine sahip olmak istemesi hasebiyle venezuelayı sonuçlandırmak istiyor.
19. Haritaya bakarsak Coğrafi olarak Amerika’ya en yakın Petrol coğrafyası olarak Ortadoğu yerine buraya müdahale etmek Amerikalılar açısından daha önemli olduğu belirtiliyor.
20. Ayrıca Ezeli düşmanları İran bu coğrafyaya uzak olması amerikalıları çok mutlu ediyor Bugün en yakınınızda bulunan coğrafya mı? müdahale edersiniz yoksa Ortadoğu gibi okyanusun diğer tarafındaki bölgeye mi Amerikalılar bu işten Karlı çıkacağı benziyor.
21. Amerikalılar maduro’yu iktidardan indirebilirse o bölgede enerji güvenliğini sağlayan Amerikalılar Bir nevi içine yakınlaşmış olacak Amerikalılar Trump üzerinden Türkiye ile anlaşırsa Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin en büyük destekçisi olur ancak Amerikalılara güvenemeyecek kadar akıllı bir milletiz.
22. Dolayısıyla Venezuella dan sonra sıra Küba’da şu an neden Çin Rusya sessiz kimse anlamadı Ama yakında anlarsınız. Ruslarda Çinlilerle söylem olarak var eylem olarak yoklar.
23. Dolayısıyla Trump Türkiye’ye birçok teklifle gelecek s400’ler birinci öncelikli konu Akdeniz meselesi İran ambargosu Vesaire Vesaire.
24. Bugün Suriye’de savaşın bittiğini düşünürsek gelecek 3 veya 4 ayda da dengeler Değişmezse Amerikalılar Irak’a müdahale eder. Bununla ilgili de büyük planları var bakalım yumurtlayacak mı?
25. Global dünya düzeninde genel anlamda Türkiye Almanya ve Rusya ittifakı trump’ın hedefinde Ancak her şeyden önemlisi Türkiye’nin yerelde oluşturduğu Suriye Irak Türkiye ittifakında Büyük ihtimalle bu bloğu dağıtmak için elinden gelen her şeyi yapacak. 
26. Sonuç olarak bütün çıkış noktamız Akdeniz ve Doğu Akdeniz ile alakalı Türkiye’nin Geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de ilan ettiği kıta sahanlığı münhasır ekonomik bölge oldukça önemli Türkiye Birleşmiş Milletler’e kıta sahanlığı zorla kabul ettirdi Bu da devletimizin büyüklüğünden kaynaklanıyor Dünyada kaç tane imparatorluk olmuş devlet var bir düşünürsek selçuklu’dan Osmanlı’ya uzanan Osmanlı’dan ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni uzanan 2000 yıllık bir milletten bahsediyoruz. Buradaki yazınızı burada bitiriyoruz inşallah daha geniş bir yazı yazabiliriz.

Sırrın Sahipleri / facebook

Uçaktan daha hızlı Tren Seferleri nasıl – Güvenli mi
uçaktan hızlı tren seferleri, ucuz tren seferleri, ekonomik tren biletleri tren mi pahalı uçak mı, Amsterdam, Avrupa, Avrupa’nın uçaktan daha...
Dünya’nın en güçlü pasaportları listesi. Türkiye ise…
Dünya'nın en güçlü pasaportları listesi, Dünya'nın en değerli pasaportları listesi, dünyanın en güçlü pasaportları, Dünyanın en değerli pasaportları belli oldu,...
Dünya’nın gezilebilen – konaklamalı doğa harikası en güzel evleri
tatil yapılacak yerler, dünyada balayı yerleri, dünyada tatil yerleri, Atlanta'nın Ağaç evleri, İskoçya'nın Zeplin Evleri, Meksika'nın Casa Caracol Evleri, Bali'nin...
Karadeniz’in ünlü “Yayla Şenlikleri” nerede – nasıl yapılır
İkizdere Yayla Şenlikleri, Ovit Yayla Şenlikleri, Rize Çay festivali, Rize Turizm Festivali, Anzer Bal Şenlikleri, Anzer Yayla Şenlikleri, Ayder Doğa...
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 2019 fragman izle
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 fragman izle, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 animasyon fragmanı, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 türkçe...
Kadın giyimi ve tesettür ile ilgili ayetler – hadisler
islamda Tesettür ve Giyinme Hakkında, Tesettürle ilgili ayet ve hadisler nelerdir, Tesettür ile İlgili Ayet ve Hadisler Nelerdir, kur'an'a göre...
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde neler oldu? İnce ayrıntılar ve Özeti
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde neler oldu, Türkiye'nin en uzun gecesinde yaşananlar, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştirenler, Neden TBMM...
İslamiyet’e göre müslüman kadın nasıl giyinmelidir – örtünmelidir
Kadının örtünme şekli nasıl olmalıdır, Müslüman kadının giyim şekli nasıl olmalıdır, Müslüman kadının tesettürü nasıl olmalıdır, İslam'da örtünmenin ölçüsü...
Hızır (A.S.) Aleyhisselam çağırma duası okunuşu – meali – anlamı
hızır as aleyhisselamı çağırma duası, hızır as aleyhisselamı çağırma arapça, hızır as aleyhisselamı çağırma duası meali, hızır as aleyhisselamı çağırma...
Türkiye’ye gelen S400’lere ilk tepki NATO’dan
en son haber, haber, nato, NATO’dan S-400 sevkiyatına ilk tepki, rusya, s-400, türkiye
TSK’dan askeri sevkiyat başladı.
askeri sevkiyat, en son haber, haber, mühimmat, sınır, suriye, Suriye sınırına askeri sevkiyat
Bakan Akar: S-400 süreci önümüzdeki günlerde devam edecek
Bakan Akar: S-400 süreci önümüzdeki günlerde devam edecek, en son haber, haber, hulusi akar, milli savunma bakanı, s-400
Türk Youtuber’dan S400 incelemesi
abd, cumhurbaşkanı, en son haber, f-35, haber, recep tayyip erdoğan, rusya, s-400, türk, Türk YouTuber S-400’ü yerinde inceledi
Tefecilik operasyonun da 6 tutuklama!
bitlis, en son haber, gözaltı, haber, muğla, operasyon, Siirt, Siirt merkezli 5 ildeki tefecilik operasyonunda 6 tutuklama, şırnak
Kamyonet kasasında tehlikeli yolculuk. görüntüler Gaziantep’ten
en son haber, eşya, gaziantep, Gaziantep’te eşyaların üzerinde tehlikeli yolculuk, haber, video, yolculuk
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ