Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Düşmana nasıl yaklaşırsın – İstihbarat Operasyonu

DEVLET OPERASYONU – I & Muhsin YAZICIOĞLU Bir yiğit vardı tekbaşına görünen. ama ardında milleti ve meydan okudu ite köpeğe ama o tekti. analizler ve sosyal medya tespitleri

Düşmana nasıl yaklaşırsın – İstihbarat Operasyonu
  • 21.01.2019
  • 996 kez okundu

DEVLET OPERASYONU-I & Muhisn YAZICIOĞLU

5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kalan bir devlet adamı vardı, adı “Muhsin Yazıcıoğlu.” Hapishane yıllarında çarmıha gerildiği, vücudunun her yerinden elektrik verildiği,el ve ayak tırnaklarının söktürüldüğünü eşi Gülefer Hanım anlatıyordu.

Muhsin Başkan hapishane yıllarında eşine sık sık şiir yazardı. BBP’nin amblemindeki gül ile şiirlerine ilham olan gülün tabiki eşiyle alakası yoktu. Öğreniyoruz ki amblemdeki gül Peygamber Efendimiz’i simgeliyormuş.

Mamak Askeri Cezaevi’ne yaklaştığımızda gözlerim kaşkolumla bağlandı ve arabanın içinde dövülmeye başlandım. Soyum sülalem de katılarak sözle de her türlü hakarete maruz kaldım. Mamak’ta getirildiğim yerde, seslerinden tanıyorum, aynı kişiler hiçbir şey sormadan tartakladı. Kafam yarıldı, burnumdan ve ağzımdan kanlar akarken, yere yatırılıp cereyana tabi tutuldum. Sonra da kollarımın üstüne konan bir kalasa sarılarak yukarı asıldım. Belden aşağı soyundurularak el ve tenasül uzvumdan cereyan verildi. Yumruklandım.”

19.2.1981 Muhsin Yazıcıoğlu. Mamak Askeri Cezaevi B – Blok 5. Koğuş.

Muhsin Başkan’ın hücre arkadaşlarından Ahmet Gedikli ise şöyle anlatıyordu; ” 2 metrelik hücrede 4 kişi kalıyor, kavga edecek yer bile yok. Mamak şartları hakkında çok şeyler yazıldı, çizildi. Günün 24 saati işkence ile geçiyordu.”

KARA KUTU!

Bizim imanımızda, devlet sevgimizde aklımızdan önce gelir. Muhsin Başkan ve ülkü yoldaşları 5.5 yıl hücrede her gece işkence görseler bile devletine, milletine küsmemişler. Düşman olmamışlar. Umutsuzluğa kapılmamışlar….

Devlet sana zulm ediyorsa, gerekirse baş eğeceksin. Devlet sana emir veriyorsa başını kaldıracaksın. Devlet’in iyi ve kötü yüzü bir gün karşına çıkabilir fakat şunu unutmayasın devlette görev sırası bitmez. Bazı olaylar bireylere tecrübe katar, sabrı öğretir. Gün gelir devran döner, devlet olma sırası sana gelir. Devlet olmayı hak etmeyecek itlerden hesap sorarsın! Kurt kanun getirecek, itleri köpeği yapacak. Dağda şehirde aynı kanun geçerli olmadan, devlet bağımsız olamaz.

Muhsin Yazıcıoğlu‘nun 11 yıl özel kalem müdürlüğünü yapan Okan Köksal, kayıp bir çantadan bahsediyor. Kaza sonrası tüm arama çabalarına rağmen bu çanta bulunamadı. Muhsin Başkan’ın yanından ayırmadığı açık kahverengi bir çantaydı. Susurluk kazasında ise Abdullah Çatlı’ya ait bir çanta kaza yerinde bulunamamıştı. Sır perdesi olarak tarihe karışan çantaları görebilen kimse yok!

Okan Köksal şöyle diyordu; “Muhsin Yazıcıoğlu’nun istihbaratı çok güçlüydü. Gizli gittiği yer olduysa ben bilemem ama arayıp da bulmadığım çok oldu. Ayan beyan görüşmezdi genel başkan. Hatta rahmetlinin eşi arayıp ulaşamayınca bana sorardı. ‘Yenge biz de ulaşamıyoruz’ derdik. ‘Siz nereye gittiğini bilmiyor musunuz?’ derdi. Biz de ‘Koruma ve şoför yok yanında, bilmiyoruz’ derdik. Arabayı alıp giderdi.”

Bir gün Kosova Savaşı sırasında oraya gidip, mültecilerin kampına girdi. Orada eski bir helikopter kiraladı. Pilot bunun çok tehlikeli olduğunu, Sırplar’ın kendilerini yüzde 90 vurabileceğini söylemiş. Ama Muhsin Başkan belindeki tabancayı çıkarıp, ‘Sırplar bizi yüzde 90 vurabilir; ama sen bizi götürmezsen bu tabanca yüzde yüz vuracak’ demiş.

LORDLAR KAMARASI!

1 Mayıs 2008’de Muhsin Başkan Lordlar Kamarası’nın davetiyle Londra’ya gitti. Orada konuşmalar yaptı. Londra’da Üniversiteleri gezdi. Balkanlar ve Orta Doğu’da gösterdiği faaliyetler dikkat çekmişti. İngilizler onu yakından görmek istemişti. Lobi görüşmelerinde Muhsin Başkan’ın tehdit yiyeceği olası bir durumdu.

Abdullah Çatlı ile Muhsin Başkan’ın dostluğu İngiliz MI6’nın istihbarat raporlarında not edilen önemli bir durumdu. Muhsin Başkan’ın emekleri sayesinde Kosava’nın bağımsız olduğunu unutmayalım. Peki Kosava’nın bağımsızlığını ilk tanıyan devlet kim? İlk aklınıza gelenin “Türkiye” olduğunu tahmin ediyorum fakat ” Hayır”. İlk tanıyan devlet ” KOSTA RİKA CUMHURİYETİ” Peki neden? Abdullah Çatlı’nın Kosta Rika’daki CİA kamplarında eğitim gördüğü, Kosta Rika hükümetiyle gizleden temas içinde olduğu biliniyor. Gladio’nun içine sızıdırılmış ekiptendi, kendisi. Gladio içinde 1994’te iç çatışma çıkınca suikast listesine alınıyor. Susurluk olayının ihalesi Kod adı Yeşil adlı Mahmut Yıldırım’ın üstüne bırakılacağı belli olunca YEŞİL’de ortadan hiç ortaya çıkmayacak şekilde kayboluyor. Belki de Çanta kendisinde…

SİYASET….

1 Mart tezkeresinde TBMM ABD’ye “Hayır” cevabı verdiğinde, Erdoğan BOP eşbaşkanlığı pozisyonu almasaydı o dönem “Darbe” veya “Kriz” konuşurduk.

O dönemki CHP lideri Deniz Baykal & Devlet Bahçeli(Meclis dışında) & Erbakan Hoca & Muhsin Yazıcıoğlu & Abdullah Gül (Danışmanı Ahmet Davutoğlu) ve TSK tezkereye karşı çıktı. Sayın Erdoğan devleti o zaman tanıdı. Tayyip Erdoğan, Fetullah’a bağlı vekiller, CAN Paker, Cüneyt Zapsu, Egemen Bağış gibi isimler Tezkere’ye ” EVET” dediler….

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o dönemki pozisyonunu, ne onu destekleyenler anladı , ne de muhalif olanlar…

Devlet, “Avrasya Manevrasını” Muhsin Başkan üstünden yapmaya karar verince 2009’da “suikast gerçekleşti” Cumhurbaşkanı Erdoğan 2014’te kenara çekilecekti. Kendisinin yerine partinin başına Numan Kurtulmuş geçecekti. Cumhurbaşkanı Muhsin Yazıcıoğlu olacaktı. Saadet Partisi kongre kavgası(Kongre sonunda Necmettin Erbakan’ın Fatih Erbakan’lı ek liste çıkartıp kongrede kavga çıkartması, Numan Kurtulmuş’u partiden ayırması ve Muhsin Yazıcıoğlu suıkasti’ni beraber değerlendirin.)

A planına Gladio tarafından darbe vurulunca, B planına geçildi. Geçiş süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan üstünden sağlanacaktı! Bunun türlü zorlukları olacaktı. Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş ve nicelerinin Muhsin Yazıcıoğlu suikastından sonra Sayın Erdoğan’ın etrafında toplanması tesadüf değildi. Resmen geçmişte yaptıkları konuşmaları reddederek onun yanında yer aldılar. Emir büyük yerdendi. Süleyman Soylu FETÖ’ye karşı şah çekildiğinde Mehmet Ağar’a bağlı kadrolar emniyette FETÖ’den doğan boşluğa yerleştirilmeye başlandı.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkan’ı olduğu dönemle Başbakan olduğu dönemki performansına bakın. Aslında büyük fark göreceksiniz. Performans açığını Devlet Bey kapattı. Aslında eski ikna ediciliği, usta siyasi manevraları artık yok. Etrafı çevrilmiş, danışmanların hegomanlığı altında!

Erdoğan güçlenirse = Çevresi güçlenir.

Kontrol = Kontrol..

Ne yapmak lazım?

Recep Tayyip Erdoğan’ın her açıklaması, her tutarsızlığı, her manevrası “çevresine çektiği” operasyondur. Bir dönemin sonu geliyor…

Türk Özel Harekat, TSK yeniden yapılanmadan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hiçbir yere gidemez! Bu aşama şuan bitti. Geçiş sürecinin kontrollü ve sakin geçmesi için sokakların, devlet kurumlarının kontrol altında tutulması gerekir. Rant ihaleleriyle kurumların içerden talan edilmesinin önlenmesi ise şuanki sistemde tek bir kararnameye bakar. Kontrol sağlandıktan sonra sistem tekrardan dizayn edilecek.

Ekonomik krizin ihalesi çevresine kalacaktır, merak etmeyin. Süreç yine sancılı olacak, maalesef. Bedel ödemeye devam edeceğiz. Peki bu kadar para nerede? TSK o parayı kimseye yedirmez, merak etmeyin. Kimse bu ülkeden öyle parayı alıp, kaçamaz!

Devlet oyun kurar, siyasetçiler sahnede oyun oynar. Gösteri iyi olmazsa, devlet yıkılabilir. Daha önce defalarca olduğu gibi. O yüzden Devlet’i yenilmeyen, hata yapmayan bir kurum olarak sunmayın. Öyle sunanları 100 yıl önce İngilizler Malta’ya sürdü, hatırlatayım…..

Nizamilmülk, Sultan Alparslan’a “istihbarat servisi kuralım” önerisi getirdiğinde Sultan reddetti. Sürecin sonu hazin oldu. Haşhaşiler ve Sabbah Devlet’i ele geçirdi. Devlet adamları tek tek suikasta uğradı.

Fatih Sultan Mehmet en güçlü anında zehirlendi, öldürüldü. Muhsin Yazıcıoğlu öldürülürken ” Devlet nerdeydi?” sorusu basittir. Sorulacak soru şudur; Muhsin Başkan’ın her an ölüm tehlikesine karşın yerine yetişmiş bir ismimiz var mı? Mutlu olduk ki var, dobra dobra geliyor…Bir Yavuz geliyor…!

Dünyada öldürülemeyecek siyasetçi yoktur. Erdoğan denge siyasetinden hiç vazgeçmedi, büyük tavizler veriyor. Hayatta kalmasının veya iktidar da durmasının sebebi budur. Kendisinden istenilende şuanlık budur. Erdoğan, İngiltere-İsrael ile Rusya-Katar üstünden masada. Batı kendisinden Devlet’in anahtarını istiyor. FETÖ tasfiye edilirken Erdoğan’ın danışmanları niye hep değişti? Hiç düşündünüz mü? Veya sayıları niye arttı? Tasfiye olanların yerine kimler getirildi? Bakan var mı?

300 yıldır Devlet kontrolü alamadı ve ZİHNİYET- EĞİTİM DEVRİMİ yapılmadan hiçbir şey değişmeyecek. Bir süre daha sıkıntılar devam edecektir. 25-30 yaşlarında 10 tane genç bir araya gelecek ve bir yazılım projesi üretip, katmadeğerli bir marka yatırıp Milyar Dolarlık gençler olacaklar. Yüzlerce milyarder gencimiz olmadan kalkınma hayaldir!…Genç zenginlerimizi yaratmak zorundayız!

ÇÖZÜM SÜRECİ!

PKK, 1982 darbesinden sonra 32 ülkede yapılanan çok farklı gruplardan oluşan, istihbarat servislerinin kontrolünde bir yapıya dönüştü. Fakat en güçlü olan yine MİT’ti. Sıkıntı ise MİT’in içindeydi. İhaneti orada gördük. İşte 1992’de plan kuruldu. Uğur Mumcu Kürt Dosyası adlı kitabında planı yazdı ama öldürüldü. Bu plan 2007’de tekrardan raftan indirildi.

PKK dağdan şehire indirilecek, bir süre çözüm süreci adı verilen plan başlatılacaktı. Süreci sabote eden ise PKK’nın içindeki MİT yapılanması olacaktı. DEVLET’in eline koz geçmeliydi. PKK neden şehre inmeliydi? Neden 30 yıldır savaş devam ediyordu?

TÜRK DEVLETİ’nin görünmeyen nüfus politikaları vardı. DENGE! Kürtler güneydoğu’da kaldıkça nüfusları iyice büyüyecek, 40 sene sonra Türk sayısına yaklaşacaklardı. Bölgedeki savaş göç sayesinde kürtleri şehir yaşamına entege etti. Kürt nüfusu azalmaya başladı. IRKÇILIK yapıyorsun diyecekler. Bir gün bölgede kaos çıkarıldığında ” REFERANDUM” dayatırlarsa ne olacak? Hergün bombalar patlar her gün şehit verirsin, allah korusun..

Çözüm Süreci DEVLET PROJESİDİR, PKK’YI ŞEHRE İNDİRME OPERASYONUDUR. ÖZEL HAREKAT devreye girdi, 15.000 DGH, PKK üyesi hendeklere gömdü. Operasyon döneminde çok şehit verdik! İçimizdeki GLADİO unsurları ve TSK’nın sivil hassayiyeti yüzünden. Yoksa 1 ayda temizlenirdi, hepsi. Fakat bu plana karşı çıkmayan bir Süper Güç daha var. Hepsi durumun farkında!…

Cemil Bayık, Devlet’in Irak’a düzenlediği hava harekatlarından sonra Alman TV Kanalına röportaj verdi. ”İçimizdeki ajanlar bütün gizlendiğimiz yerleri MİT’e servis etmiş, çok can kaybımız var” Belki de servis eden kendisi!

“Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Devlet’i ele geçirmiş olan FETÖ’ye sızmış ve onları tasfiye etmiş” diyen bir güruh var.

Onlara şu dersi verelim; Devlet aklı öyle düşündüğünüz gibi düz çalışmaz. DEVLET, Erdoğan üstünden FETÖ’yu kendisine düşman ederek aslında FETÖ’yü düşmana sızdırmıştır ve kontrollü şekilde örgütün içerisine aldığı CİA, Mossad ajanlarını şuan tasfiye ediyor etmeye de devam edecektir.

Bu son kısmı “DİKKATLİ” okuyun…

Kontrol edebildiğin ihanet, kontrol edemediğin sadakatten iyidir!

”Selman Kayabaşı”

Yani FETÖ gibi yurtdışına dağılmış bir örgütün Türkiye’de darbeye kalkışmış ihanet şebekesinin ileriki yıllarda bizle ters düşen ülkelerde ilginç faaliyetlerde bulunması bizi “sorumlu göstermeyecektir”

Düşmana nasıl yaklaşırsın? Kendine düşman yaratıp, gerçek düşmanına yaklaştırarak! İSTİHBARAT OPERASYONU!

**Mert Adaş**

Not: DEVLET OPERASYONU-II yazısıyla devam edeceğiz…

Etiketler:

İskenderun’da kızlar tekme tokat kavga etti
Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı  Denizciler Mahallesi’ndeki bir parkta 8 kişilik grupta bulunan kızlar arasında mesaj atma meselesi yüzünden tartışma çıktı....
CHP’li başkana ‘dolandırıcılık’ davası
İskenderun Başsavcılığının, Turgay Abacı hakkında dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla hazırladığı iddianame İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, müşteki İsa...
Sanayi üretimi tahminlerden fazla daraldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre sanayi üretim endeksi eylülde aylık yüzde 1,5 azalırken yıllık yüzde 8,9 arttı. Piyasada aylık yüzde 0,7...
Marketlerden sonra eczacılara da denetim başladı
Sağlık Bakanlığı, piyasada bulunmadığı belirtilen ilaçlara yönelik İstanbul’da bir ecza deposu ve bazı eczaneleri denetledi.Türk Eczacıları Birliği (TEB), 6 Kasım günü yazılı açıklamayla...
Hatay dev operasyon
İçişleri Bakanlığı; Hatay’da 718 personelle ‘Eren Kış-2 Amanoslar Şehit Jandarma Er Esat Mengilli Operasyonu’ başlatıldığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre,...
Irak uyruklu DEAŞ üyesi havalimanında yakalandı
 İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 7 Kasım Pazar günü saat 08: 00’da pasaport kontrolünde, tedirgin davranışlar sergileyen Irak uyruklu bir...
Seyir halindeki tırın dorsesi yandı
Adana- Ankara karayolu Taşobası Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Ekrem Korkmaz’ın kullandığı kalsit yüklü 51 BH 884 plakalı tırın dorsesinde bilinmeyen bir nedenle...
Kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu,...
Karısını şarj kablosuyla bağlayıp kalemle işkence yapan koca, serbest kaldı
Adana’nın Seyhan İlçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesinde meydana gelen olayda iddiaya göre 10 yıl önce Murat G. (32) ile evlenen Gamze...
10 Kasım 1938 Hüzünlü Manşetler
10 Kasım 1938 gazete manşetleri, 10 Kasım 1938 gazeteleri, 10 Kasım 1938 hangi manşetler atıldı, 10 Kasım 1938 hangi gazeteler...
Suriye’de 6 muhalif grup Üçüncü Kolordu adıyla toplandı! Hedeflerinde Esed rejimi ve terör örgütü YPG var
Türkiye’nin Suriye’ye yönelik olası askeri harekatı öncesi kuzey sınırındaki hareketlenmeler devam ediyor. Suriye’de muhaliflerin oluşturduğu en büyük oluşum Suriye Milli...
Merkez Parkta yapılaşmalar durdurulmalıdır
Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK), düzenlediği basın toplantısında yerel yöneticilere Merkez Park’taki yapılaşmayı durdurma...
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay Yamaç Paraşütü şampiyonasına ev sahipliği yaptı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin sponsorluğunda yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3. Etap yarışları tamamlandı. 18-20 Haziran tarihlerinde Samandağ Çevlik’te yapılan...
Asi Nehri’ni kaplayan su sümbüllerini temizleme çalışması sürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, nehrin Antakya ilçe merkezinden geçen kısmında biriken su sümbüllerini...
Hayvanları öldüren bulunup, cezalandırılsın
Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Sümerler Mahallesi’nde barınan ve mahalleli tarafından sahiplenen sokak hayvanlarının 7 Kasım Pazar günü zehirlenerek öldürülmeleri mahalle...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ