Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Emperyalizm ile Emperyal aynı şey değildir!

DEVLET OPERASYONU – II & SIR PERDESİ Emperyalist devletlerin oyunlarını tersine çevirecek bir yavuz hazırlanıyor. 2023 yılında gelecek. analizler ve sosyal medya tespitleri

Emperyalizm ile Emperyal aynı şey değildir!
  • 21.01.2019
  • 849 kez okundu

DEVLET OPERASYONU – II & SIR PERDESİ

ASELSAN‘da 2006 yılından bu yana, F-16 savaş uçakları, milli tank, insansız hava araçları (İHA), uzun namlulu yeni nesil silahlar gibi önemli projelerde çalışan 7 mühendis kuşkulu biçimde hayatını kaybetti. Bunlardan en önemlilerinden biri ise
Kerem Parıldar‘dır. Milli Hava Savunma sistemimiz için çalışan en önemli Mühendisti.

7 Mühendisin ortak şekilde daha çok “Yerli Savunma Sistemleri‘ üzerine çalıştığı belirtilmişti. Milli Hava Savunma sistemi için yazılım konusunda kod yazıyorlardı. Onların ölümümün ardından Türkiye’nin S-400 ve Patriot alım meselesi daha fazla basında yer bulmaya başlamıştı. İntihar haberlerinden sonra Türkiye, S-400 konusunda Ruslarla masaya oturmaya başladı. Dikkat edin, basında bu tip intihar haberleri en fazla otuz saniye yer alıyor ve sonrası konuşulmuyor. Fakat herhangi bir insanın intihar eylemi haber akışlarında en az beş dakika sürüyor. Konu mühendislerimize gelince bu konuyu tartışan bir tane gazeteci bile yok.

Tarih 30 Kasım 2007… Atlasjet’in, İstanbul- Isparta seferini yapan World Focus’tan kiraladığı yolcu uçağı, Süleyman Demirel Havalimanı’na inişe geçtiği sırada, Keçiborlu Türbetepe’de düşmüş, kazada 7’si mürettebat 57 kişi yaşamını yitirmişti. Bu kazada hayatını kaybeden Prof. Dr.Engin Arık’ın tek hayali sadece Toryum’la çalışan bir Nükleer Santral yapmaktı. Onun ve ekibinin ölümünden sonra Cüneyt Zapsu Ankara’ya geldi. Hükümetle masaya oturdu. Ne de olsa Rusya, Nükleer Santralimizi yapmakta hevesliydi.

Prof.Dr.Engin Arık:

Büyük bir servetin üzerinde oturuyoruz, küçük bir bilimsel yatırımla toryumu enerjide kullanarak dünya devleri arasına girebiliriz.

Prof.Dr.Engin Arık:

Devlet’e çökmeye çalışan, tüm ihaleleri ve arazileri ucuzdan kapatmaya çalışan Katarlı & Çinli ortaklar. İSRAEL’İ hiç unutmayalım. Tek hedefleri kaldı. Türkiye’nin ordu sistemlerini ele geçirmek. Yavaş yavaş açıktan, göstere göstere sızmaya başladılar…

TSK’nın kara harbinde teknolojik anlamda şuan Dünya’da ilk 5’te olduğunu biliyor musunuz? Kirpi araçlar ve SİHA’lar sınıf atlattı. Bu devrime öncelik eden başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür borçluyuz. Fakat çok büyük sıkıntılarımız var. Büyüttüğümüz değeri ekonomik darboğazda elimizden almaya çalışan batı güçleri tepemizde dolanmaya başladı.

Şimdi herkesin aklına gelen soruyu yazıyorum. “Devletimiz mühendislerini neden koruyamıyor? “

Çünkü Mühendisimiz “Devlet” olarak görülmüyor. Her siyasetçinin alternatifi bulunur. Fakat bu beyinlerin alternatifi öyle kolay bulunmaz. Bunlar kolay yetişmiyor….10 tane Engin Arık bulabiliyor musun? Kaç tane yetişti?

Sultan II.Abdülhamit, 1905 yılında bir cuma namazı çıkışı kendisine bombalı suikast düzenleyen ekibi yargılamıştı. Olayın planlayıcısı terörist ajan serbest kaldı, yurtdışına kaçtı.

O günden sonra ajanlar rahatçana İstanbul’da at koşturdu.

İşin sonunda bir devlet yıkıldı..

Don-Volga ve Süveyş Kanalı projesini mühendislere çizdiren Sokullu Mehmet Paşa’yı da ikindi vakti namaz çıkışı sırtından hançerlediler. Bu projede çalışan herkes öldürüldü! Süveyş kanalı yapılamadı, 250 yıl sonra 1861’de İngilizler Mısır’a gelince kanalı kendileri açtı. TÜRKİYE CUMHURİYET’i nezdinde bir sorunla yüzleşmiyoruz, Osmanlı Devlet’i eğitimli kadrolarını koruyabildi mi?

81 İl’de Üniversite, İstanbul’da her metrobüs durağında bir tane Üniversite….300’e yakın Üniversite. Her sene 11.000 Mühendis mezun oluyor. 20-30 bin işletme, iktisat mezunu…
Bu sistemde bölümlerin cıvkı çıkmış, eğitim mahvedilmiş. Engin Arıklar artık çıkmaz!…Peki ne yapılacak? İşte sorunun cevabı……………..

(Nefeslenin, dinlenin. Yeni başlıyoruz…)

Herşeyin farkında olan bir ekip uzun yıllardır sır perdesinin arkasında saklanıyor..Emir bekliyorlar…..

MİT’in en özel elemanlarını yetiştiren Prof Dr. Engin Arık‘ların akıl hocası Kenan Eyüp Şahin. Şuan Amerika’da. Ona Amerika’da ‘‘Türk Bill Gates’i’’ diyorlar. Bilgisayar dünyasının son milyarderi Kenan Şahin, ‘‘Kenan Systems’’ adlı şirketini geçenlerde iletişim dünyasının dev şirketi Lucent Technologies‘e 1.5 milyar dolara satarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Kenan Şahin sazı eline aldığında Türkiye’de herşey değişir. Konjoktür’ün bize dönmesi bu yüzden önemli……

Astoronomi’de uzman Ümran İnan, Dünya’nın önde gelen Fizikçilerinden Ataç İmamoğlu, Tıpta uzman Prof. Dr. Mehmet HABERAL, Prof. Dr. Aziz SANCAR, Türkiye’nin Uçak Hava yazılım sistemlerinde özel olarak çalışan Uzay bilimcisi Prof Dr. Can Fuat DELALE! En genç Tıp Proflarından Aydoğan Özcan, Yapay Zeka konusunda uzmanlaşan ve şuanlık(!) Beyaz Saray’a danışmanlık yapan Dr. ECE KAMAR! Kadrolar gümbür gümbür geliyor. Bu isimler boşuna yetişmedi. Herşey yeniden dizayn olacak….

Bu saydığımız isimlerin çoğu Firavunun sarayında yetiştirildi, buna mecbur kaldık. Aski durumda hepsini kaybederdik…! Prof. Dr.Engin Arık gibi….

Şimdi yazdıklarımı iyi okuyun…!

Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük görevi kendisinden sonraki dönemi dizayn etmek! Bürokrasi’yi kalabalıklaştırıp (100’lerce danışman ve Milletvekilleri) Dayatılan sistemi aslında işlevsiz hale getiriyor. Sürecin sonunda tüm isimleri TSK’ya paket ettirecek. İmam Hatiplerin çoğalması ve böylelikle o okullarda kalitenin düşürülmesi de tersine operasyondur! Siyasal İslam tasfiye ediliyor. Peki kendisine ne olacak? FEDA! Peki para kimde? Asker parayı 28 Şubat’ta banka patronlarına yedirmemiş, 3-5 Arap’a mı yedirecek? O bizde!…Merak etmeyin…

Bürokratik Vesayetten en çok rahatsız olan askerdir, TSK’dır. Türkiye Cumhuriyeti’inde bundan sonraki yıllarda darbe teşebbüsüne benzer bir olay görürseniz bilin ki siyaseti ele geçirmiş İngiliz klikli bürokrasi tasfiye edilecektir. Asıl sıkıntımız işte burada….

1960 darbesi Süleyman Demirel’in, 1970 darbesi Ecevit’in 1980 Darbesi Dünya Bankası’nda Finans Yöneticisi olan Turgut Özal’ın önünü açmıştır. 28 Şubat’ta bir gün şiir okuduğu için hapise düşen Tayyip Erdoğan’ın önünü açmıştır….

Örneğin Süleyman Demirel 27 Mayıs darbesinde, ‘asker kaçağı’ suçlamasıyla nezarete düştü. Nezaretten, ‘ihtilalin kudretli albayı’, Başbakanlık Müsteşarı Alparslan Türkeş kurtardı. Toplum gözünde mağdur durumuna sokuldu. Her zaman bu millete aynı oyun oynandı….! Siyasetin maalesef kuralı bu….

TSK’nın özelleştirilmesi ve Devlet kurumlarının Yabancılara satılması…

Devlet verdiğini bir gün geri almasını bilir yeter ki kadrolaşmayı tamamlasın! Tayyip Erdoğan’ın her hafta kamu ihale yasasını değiştirdiğini görüyoruz. Peki neden? Üsulsuzluk var. Bilerek yapıyor..Kendisinden sonra gelenler yasaya aykırılık görüp tüm sözleşmeleri iptal edecek. TMSF göreve gelebilir. Başkanlık Sistemi ve 18 Madde İngiliz dayatması ise KARARNAME yetki operasyonu “DEVLET’indir”. Bu plan risklidir. Umarım sıkıntı çıkmaz fakat düşmanda aptal değil.

TÜRKİYE’de “Ekonomik Kriz” yaklaşıyor. Süreci hızlandıran Erdoğan’dır, unutmayın.

PEKİ İSRAF EKONOMİSİ?

Bedelini herkese ödetecekler, tarihin en büyük yolsuzluk operasyonları gelecek….

Sayın Erdoğan’ın en büyük hatası Eğitim sisteminin ve Lise-Üniversite metodunun yanlış dizayn edilmesine ön ayak olmasıydı. Amerikancılık 1945’ten 2019’a kadar içimize kadar hep girdi. Bunu düzeltmek maalesef en az 15 yıla mal olur. Sokakları karıştırmak için işsiz gençleri kullanmak istihbarat servisleri için bulunmaz nimettir. Ekonomi maalesef iyi yönetilemedi. 2002-2017 arası bize gönderilen 661 Milyar Dolar sıcak para ise “İNŞAAT YATIRIMI” şartıyla verildi. Aksi durumda Erdoğan bu kadar uzun süre iktidarda duramazdı.

MİT’in Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmasını tarihsel bir üslup kullanarak yorumlarsak ”Merkezi Otoriteyi güçlendirme” hamlesi olarak görürüz…

Türkiye’de İktidar-Muhalif kavgası beyaz perdede oynanan bir Filmdir. Kamera arkasında İktidar kendi içinde kavga ediyor. Aynı zamanda iktidar mensupları muhalefetle kamera arkasında çok iyiler! Devlet insanları oyalamak için Filme ihtiyaç duyar ve bu gösterinin kalitesi için iyi bir yönetmen ve oyuncu kadrosu lazım. Sayın Erdoğan ve Devlet Bey OSCAR ödülü almalı!

Başrolde Cumhurbaşkanı iyi karakter, Muhalifler kötü karakterdir. Yapımcı filmin kötü bitmesini istiyor. Yönetmen’e baskı kuruyor. Tayyip Erdoğan’ın başrol hayatında ilk defa ”Muhaliflerin savaşı” kazanması isteniyor. Tabi biz bunu sadece Film’de göreceğiz. Kamera arkasında savaşın galibi kısa sürede belli olmayacak. İzleyicinin zihinsel algısına sadece ayar çekilecek. Buna mecbur kalındı. Sarayı kontrol eden danışman kadrosu ve bürokratları gördüğünüzde MİT’in de ele geçirilmek istendiğini göreceksiniz. Yapımcı böyle istiyor.

II.Meşrutiyet’ten, 18 Maddelik değişim Anayasası’na giden süreçte terse doğru dönüş var. Bu sefer yıkım Gladio’nun içinde olacak. Babıali Baskını’nda Yakup.Cemil son kurşunuyla, 31 Mart darbesinin başındaki adam olan Mahmut Şevket Paşa’yı Sadrazam yaptı. 1913’te Abdülhamit’in en büyük muhalifi Prens Sabahattin, M.Şevket Paşa’ya suikast tertip etti. Paşa öldürüldü. Oyunun son tertibinde Abdülhamit’e muhalif iki kanadın birbirleriyle mücadele ettiğini görüyoruz. Aslında Abdülhamit’e darbe yapan bir kanat Sultan’a çalışıyordu. Onların görevi Sultan’ı yaşatmak değil, kontrolü sultandan sonra ele almaktı. Sultan’ın yaşaması artık zordu.

Abdülhamit’i indiren Lider kadro ”Aslında” Sultan’ın karşı tarafa sızdırdığı kadroydu. Devleti, Prens Sabahattin’e teslim etmediler. Sonuç SUİKAST! Günümüzün Prens Sebahattin’i kim? İyi düşünün….

İttihatçı içindeki belli kadronun teslim olmayışı ve Devlet’i teslim etmemelerinin bedelini canlarıyla ödediler. 15 Temmuz’da olduğu gibi…Bugün ise ters okuma yapın.

Bu savaşta kazananın önemi yok, kaybedenin de…Çünkü sahada oyun bitti. Herşey masada belirlenecek…

Sancaktır, gölgesiyle Devlet’i taşır, askerdir milletin duasıyla vatanı korur!

Liyakat ve Biat kavga ettiğinde zararı “Devlet” görür. İkisinden birini yok edeceksin.

Sonuçta durum şu: Ya “Faşizm” ya “Emperyal Devlet”

Süleyman Soylu’nun tasfiye edilmesi için CİA’dan belge isteyen bazı bürokratlar Saray’ın etrafında dolanıyor. Yeni bir çözüm SÜRECİ arayışı var. Danışmanlar paldır küldür koridorda geziniyorlar…Lider’e bu durumu kabul ettirmek isitiyorlar…Bakalım ne olacak, göreceğiz…..

Ve….

Bir Yavuz geliyor, 2023’e hazırlanıyor…..

Güçlü bir “KADRO” geliyor…Hemde Efsane bir kadro geliyor. Gaz vermeyi sevmem, duyumum gerçekten sağlam. Bu sürecin öncesinde sadece biraz acı çekeceğiz….

Not: Emperyalizm ile Emperyal aynı şey değildir.

Mert ADAŞ

**Mert Adaş**

Sosyal Medya Tespitleri ve Analizler

Etiketler:

Doğal ilaç: Tavuklu Domates Çorbası
Tavuklu Domates Çorbası nasıl yapılır, Tavuklu Domates Çorbası tarifi, Tavuklu Domates Çorbası faydaları, nasıl içilir, Tavuklu Domates Çorbası yapmak...
Derin Devletin Derin Operasyonu BÖLÜM III
2000’den bu yana, iki büyük medya patronu, TÜSİAD’la beraber. Siyaseti dizayn etme çalışmalarında gizli temasların ‘odak noktası’ olan bu ekipti....
Derin Devletin Derin Operasyonu BÖLÜM II
Ancak “BÖLÜM I” de anlatılanların arka boyutu biraz farklı. O zaman dünya konjektör sistemine bir göz attığınızda Amerika, Irak devletine...
KPSS Lisans 2020 GY ( genel yetenek) GK (genel kültür) Soruları ve Cevapları
06.09.2020 tarihinde ülke geleinde yapılan kpss 2020 lisans genel kültür ve genel yetenek sınavı soruları ve cevapları haberimizdedir. forumlardan ve...
Derin Devletin Derin Operasyonu BÖLÜM I
İstanbul Ne kadar Yüksekte olursa olsun Ankara o kadar derindedir.Türk Devletinin Kendisi kuruluşu itibariyle derindir.Ancak Derinliğini Yüce Türk milletinden Almayan...
İbrahim GÜL, 11 aylık başkanlık sürecini anlattı!
Belen Belediye Başkanı İbrahim GÜL, belediye başkanlığı görevine geldiği 11 aylık süre içerisinde Belen'de ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında Belen...
Hendek Görkem Kebap Tel: 0 546 255 0761
Dürüm bizim işimiz, hendek kebap, görkem kebap, hendek görkem kebap, görkem kebap tel, görkem kebap telefon, hendek kebap tel, hendek...
Neşeli Dondurmalar 1 oyunu oyna
Neşeli Dondurmalar 1 oyunu, Neşeli Dondurmalar 1 oyna, Neşeli Dondurmalar 1 oyunları, Neşeli Dondurmalar 1 nasıl oynanır, Neşeli Dondurmalar 1...
Dünya Sağlık Örgütü’nün Coronavirüs planı ve işbirlikçileri
coronavirüs istatistikleri, koronavirüs analizleri, dünya sağlık örgütü ve koronavirüs planları,
Global Dengeler ile Dijital Para Sistemi
dijital para birimi nedir, dolar ne zaman bitecek, dijital para birimine ne zaman geçilecek, Bretton Woods Sistemi nedir, coronavirüs ve...
İskenderun Sağlık Meslek Lisesi Taşınıyor mu?
Hatay’ın İskenderun İlçesinde Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla bilinen Sağlık Meslek Lisesi’nin taşınacağı iddiaları öğrenci velileri tarafından tepkiyle...
Koronavirüs-Coronavirüs gerçekleri, Dünya Nüfusu ve Dengesi
coronovirüs gerçeği, coronavirüs gerçekleri, koronavirüs son durum, koronavirüs ve türkiye,
Türk bayrağını yırtan Yunan vekile AP’den ceza
AP'den Türk bayrağını yırtan Yunan vekile ceza, AP, Yunan Milletvekili, ceza, en son haber, haber, ab haberleri, yunanistan haberleri, türkiye...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na cevap!
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt, Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti, FETÖ, CHP, en son haber, haber,...
Elazığ depreminin yaraları sarılıyor
Elazığ depreminin yaraları sarılıyor, Elazığ, deprem, depremzede, , en son haber, haber, elazığ haberleri, deprem haberleri, sivrice haberleri,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ