$ DOLAR → Alış: 6,06 / Satış: 6,09
€ EURO → Alış: 6,78 / Satış: 6,81

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye

idlib türk devleti nedir? amerika-israil hattı nedir? fıratın doğusu neden önemli? türkiye rusya ile anlaştımı? türkiye amerika ile anlaştımı? güvenli bölge nedir? suriyedeki güvenli bölge oluşturuldumu? türkiyenin istediği güvenli bölge nedir?

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye
  • 01.05.2019
  • 193 kez okundu

1. Türkiye, Suriye meselesinde masada Kazanan taraf konumunda. pekala görmemiz gereken en önemli konu Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda yapacağı operasyonlar oldukça önemli. bugün Türkiye’nin, Rusya ve Amerika arasında bir tercih yapması gerektiğini düşünen benim gibi bakış açınız olabilir. fakat Amerika Suriye’de YPG PYD ve PKK tercihini yaptı. Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve İsrail ile anlaşmış durumda. Biz ise iki kutuplu dünyada iki Kutup ile anlaşmak yerine komşularımız Suriye ve Irak’ta bir araya gelerek Suriye’deki Savaşı bitirdik ve kazanan taraftayız.
2. Amerika bölgede Hem Türkiye’yi aynı zamanda İran’ı kendisine olarak tanımlıyor ilk etapta 2 güçle baş edemeyeceğini bile Amerikalılar ilk bakışta İran’ı doğrudan Hedef alırken Türkiye’yi oyalama taktiği ne gidiyor 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde Eğer fethullahçı terör örgütü üyeleri üzerinden devleti teslim alabilseydi. O zaman Suriye politikaları için Türkiye ile bir ittifak oluşturabilirdi burada Türkiye’nin milli menfaatleri ve Amerika’nın çıkarları birbiri ile ters orantılı olduğundan bizim Amerikalılarla bir araya gelmemiz mümkün değil Eğer taviz vermez isek
3. Bürokratlarımızın Cumhurbaşkanımızın yüksek sesle Rakka operasyonu birlikte yapalım söylemine rağmen Amerikalıların tercihini YPG PYD kullanması bu söylediğimi destekler nitelikte bugün Amerikalılar YPG PYD ye 50 tırdan fazla silah ve mühimmat gönderdi herhalde Bunlar İran’ın şii hilalini kırmak için değil. Herkes de biliyor ki bu silah ve mühimmatları bizim için.
4. Türk devletinin Suriye’de Irak Suriye Türkiye üçgeninde kurduğu ittifak Amerikalıların Kürt pantolonlarının önündeki en büyük engel artık orada bir Kürt devletinin kurulması söz konusu değil.
5. Bugün İran’ın Harem fedaileri adıyla Suriye ve Irak’ta oluşturdukları 200 bin kişilik Şii milis kuvvet Suriye ve Irak’ta önemli başarılar elde ettiler.
Bunu ben söylemiyorum kim söylüyor İran Devrim muhafızları komutanlarından Ali Caferi.
6. James jeffrey nin gelmesi aynı zamanda temmuz ayında Amerikan başkanı trump’ın geliyor olması Türkiye’de oluşturulacak bir pazarlık masasının habercisi Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın: güvenli bölge noktasında verilen sözlerin tutulmaması durumunda kendini güvenli bölgemizde kendimiz oluştururuz çıkışı aslında trampa gelmeden önce bir mesajdı. Türk devleti öyle veya böyle Fırat’ın doğusuna operasyon yapacak. Bu Amerika’ya rağmen olacak bir iş
7. Milli Savunma Bakanlığı‘nın Geçtiğimiz günlerde Fırat’ın doğusu için gerekli Lojistik askeri planlamalar hazır açıklaması Bu söylediğimi destekler nitelikte.
8. Bugün yazar çizer ekipleri algı oluşturmak adına Türkiye’nin özellikle Doğu Akdeniz’de İsrail’e karşı bir üstünlük sağlayamayacağını ittifak yapmasının daha doğru olacağını yazıyorlar.
9. Komik tezi ortaya atanlar Türk ordusunun 2000 yıllık tarihinden bir haberler bugün Türk askerinin baş edemeyeceği bir güç bir oluşum yoktur Türk ordusu Bir ülkeyi Hedef almışsa Türk sancağını dikmeden mücadele bitmez.
10. Zaten Doğu Akdeniz’de İsrail Yunanistan Mısır Güney Kıbrıs Rum kesiminin bir araya gelmesi Türk ordusunda ne kadar çekindikleri ‘nin göstergesidir
11. Bütün dünya şu Gerçeği çok iyi biliyor her Türk vatandaşı potansiyel bir askerdir Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 700 bin asker vardır fakat Savaş durumunda 15 Temmuz’da gördük her Türk vatandaşı potansiyel bir Türk askeridir.
12. Bugün Suriye’de oluşturulmak istenen güvenli bölge önerisi Türk devletine kurulmuş tuzaklardan biridir Amerikalıların güvenli bölge noktasında YPG unsurlarını Türk askerine varlığına karşı ikna etme girişini de gözden kaçmıyor.
13. Birkaç gün önce uzmanlardan oluşan Amerikan heyetinin Türkiye’ye gelmesi Türkiye’ye Fırat’ın doğusu operasyondan vazgeçirme çabasıdır bugün Türkiye ile YPG PYD üzerinden pazarlık yapan Amerikalılar Suriye’de PYD ve YPG tırlar dolusu silah Göndermeye devam ediyor.

14. Amerikalılar silah sevkiyatının tamamlanmasını bekliyor Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon yapmayı hazırken siyasi iktidar Bürokratik Yolları sonuna kadar denemek istiyor Çünkü Ekonomik olarak zor durumda olan bir Türkiye var Ancak 1974 Kıbrıs Barış Harekatı‘nda onca yokluk ve Amerika’ya karşı operasyon yapmış bir Türk ordusu var.
15. Amerikalıların kırmızı dosya halinde pazarlık masasında önümüze sürdüğü güvenli bölgede Türk askerinin varlığı bulunmuyor. Tamamen koalisyon güçlerinin oluşan askeri birlikler görev yapacak asıl mesele şu ki Türk devleti ise güvenli bölgenin sadece Türk askeri ile sınırlı kalmasını istemesi. Amerikalılarla taban Tabana zıt.
16. Türk ordusunun Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleyeceği zaman James jeffrey nin gelmesi tamamen bir tesadüf değil güvenli bölge çıkışları Türk Silahlı kuvvetlerini oyalamaya yönelik bir taktik. Yani güvenli bölge teklifi tamamen kandırmaca yönelik.
17. Kaldı ki Amerikalılar Fırat’ın doğusunu Suriye’nin kuzeyini asla Türk ordusuna Türk devletinin teslim etmez..
18. Rus uçağı düştü gün Türklerden daha çok bu işe sevinen Amerikalılar ve NATO olmuştu Çünkü Türkiye’nin kendilerinden başka hiç kimseyi ittifak yapmasını istemiyordu. Gelecek planları için Türkiye’nin Amerikalılara mahkum olmasını bekliyorlardı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Ruslarla ittifak kurarak bu planı bozdu.
19. Amerikalıların en son hamlesi 15 Temmuz darbe girişimiydi bugün 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa ne Fırat kalkanı Harekatı neden Zeytindalı Harekatı olmayacaktı PKK ve PYD ye Türk devletini kabul ettireceklerde ancak yine Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yüce Türk Milleti‘nin engeline takıldılar.
20. Bugün taciz vermememiz gereken en önemli konu Amerikalılar ne ile tehdit ederlerse etsinler Türk devletinin bekası açısından Fırat’ın doğuşuna ve batısına operasyon tavizsiz yapılmalıdır.
21. Ayrıca YPG ve PYD bulundukları bölgede Arap aşiret liderlerini önemli bir konferansa Davet ettiler Hem de zamanlama 3 Mayıs cuma günü. Katılımcılar arasında Amerikalı ve İsrailli önemli yetkililer de var 3 Mayıs cuma günü Türkçülük Bayramı Dolayısıyla bu tarihin verilmesi Aslında bize bir mesaj.
22. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun amerikalılarla güvenli bölge konusunda herhangi bir mutabakata varamadık sadece ilerleme kaydettik açıklaması Türk devletinin Fırat’ın doğusuna operasyon Ben asla vazgeçmeyeceğini kanıtı.
23. Dolayısıyla büyük savaş başlıyor bugün Fırat’ın batısındaki idlip Türk devletinin bunun karşısında hiçbir güç duramayacak Ne Amerika ne Rusya.
24. Idlib Suriye meselesi bir domino etkisi ile bütün taşları yerinden oynatacak Dolayısıyla sürprizlere hazırlıklı olun.
25. Rejimin idlip Bölgesi’ne yaptığı yığınak aynı zamanda HTŞ yaptığı hazırlık idlip için büyük tehlike arz ediyor Aslında rejimin idlip operasyonu Türkiye’yi daha çok ilgilendiriyor Çünkü idlip’te yaşayan 3 milyon Suriyeli’nin girebileceği tek nokta Türkiye olarak görünüyor Türkiye ise Zeytindalı ve Fırat kalkanı harekatlarında temizlediği bölgelere idlib’deki halkı yerleştirme düşüncesinde Sonuç olarak ülkemizde Onlara bakmak büyük külfet oluşturuyor kaldık ekonomi bu kadar kötüyken..
26. Amerikalılar kazanım olarak gördükleri bölgelerde daeş militanlarını Uyku moduna aldılar. Rejim HTŞ ile idlip’te kapışırken Amerikalılar birçok bölgede daeş‘in uyuyan hücrelerini uyandırabilir. Dolayısıyla daha önce söylediğim gibi Savaşı uzatmaktan başka çareleri yok. PKK ve PYD rejimin ile uğraştığını görüp birçok bölgede saldırı başlatacak Dolayısıyla Suriye savaşı başladığı noktaya geri gelecek ancak ikinci plan Eğer rejim idlip alabilirse Belki bu operasyonlar engel olabilir.
27. HTŞ içerisindeki CIA destekli gruplar Bu operasyonu daha çok kışkırtıyor Çünkü rejimi idlip’te oyalama taktiği ne gidiyor Dolayısıyla Türkiye Suriye ve Irak üzerine kurduğu ittifakı bozmak istiyor. Eğer HTŞ rejim bölgelerindeki uyuyan hücreleri uyandırır sa ortalık daha da karışır.
28. Amerikalılarla ya tamamen ipleri koparacağız yada Amerikalılar bizim şartlarımızda anlaşacak.
Ne diyordu büyük komutan Bu saatten sonra canını düşünen soysuz köpektir ya devlet başa ya kuzgun leşe

Sırrın Sahipleri / Facebook’tan alıntıdır

Rusya’daki zenginler ve Aşkenaz Yahudileri
RUSYA'DAKİ EN ZENGİN 200 KİŞİNİN % 25'İNE YAKINI YAHUDİ OLUP SERVETLERİ 132,9 MİLYAR DOLARLIK NET BİR DEĞERE SAHİPTİR… RUSYA'DAKİ EN ZENGİN...
Türkiye ve Dünya Petrol Denklemi
türkiyenin enerji denklemi? amerika venezüellada ne planlıyor? türkiye ırak suriye ittifakı nedir? türkiye almanya rusya ittifakı nedir? guaidoyu kimler destekliyor?...
Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye
idlib türk devleti nedir? amerika-israil hattı nedir? fıratın doğusu neden önemli? türkiye rusya ile anlaştımı? türkiye amerika ile anlaştımı? güvenli...
Küçük Kaynarca anlaşması ve Türkiye’nin ‘Ebed Müddet’ mücadelesi
2. mahmut ve küçük kaynarca anlaşması, küçük kaynarca anlaşması nedir? 2. mahmut ve osmanlı devletinin yıkılış süreci, devlet ebed müddet...
Küçük Burak’a bağış kampanyası resmi makamlarca onaylandı.
Hatay’ın Reyhanlı İlçesine bağlı Yeni mahalle’de ikamet eden Selda ve Hasan ALDIRMAZ çiftinin doğum sırasında beynine oksijen gitmediği için prematüre...
Ağız kokusu sebepleri ve önleme yöntemleri
Ağız kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusu giderici sprey, Ağız kokusu giderici ürünler, Ağız kokusu giderme bitkisel, Ağız kokusu için ne...
Adet döneminde Migren belirtileri ve tedavi yolları
Adet Döneminde Migren belirtileri, Adet Döneminde Migren tedavisi, Adet Döneminde Migren tedavi yolları, Adet Döneminde Migren nasıl geçer, Adet Döneminde...
Türkiye’nin Milli muhalefet hamlesi ve Ortadoğu stratejisi
Türkiye ve Nato, Türkiye ve Rusya, Türkiye ve Almanya, Türkiye ve Ortadoğu
20’lik diş ağrısına bağlı Migren ve tedavi yolları
20’lik Diş ağrısı nasıl geçer? 20’lik Diş nasıl çekilir? 20’lik Diş nasıl ağrır? 20’lik Diş için ne yapılır? 20’lik...
Türkiye Küresel Dünya’nın neresinde?
avrupa birliği ve tükiye, türkiye ve brexit oylaması, abd brexit oylamasındaki rolü, rusya avrupa birliği ve brexit oylaması,
Akdeniz’de 3 trilyon metreküp Doğalgaz rezervi!
İÇERİDE KAOS-KRİZ İLE UĞRAŞIP ÜLKEMİZİN KALKINMASIYLA İLGİLENEMEYELİM DİYE ELLERİNDE NE VARSA TOPUYLA SALDIRIYORLAR… GEÇMİŞTE BIRAKIN UÇAK YAPMAYI GÜBRE FABRİKASI KURMAYA KALKTIĞINIZDA...
İngilizlerin 2030 Türkiye raporu ve Avam Kamarası yankıları
2030 Türkiye raporu ne diyor? Türkiye 2030'da nasıl bir ekonomide olacak? ingilizler Türkiye için ne yazdı? İngilizlerin 2030 yılı için...
Gazeteci-Yazar Stephen Kinzer ve Türkiye tespitleri
Stephen Kinzer Türkiye için ne dedi? Stephen Kinzer Türkiye hakkındaki düşünceleri Stephen Kinzer ve Türkiye açıklamaları
Türk devletine yapılan algı operasyonları ‘Türkiye zengin olmasın!’
Türkiye'ye nasıl algı operasyonu yapılıyor? Türkiye'ye nereden algı operasyonu yapılıyor? Türkiye'nin neden zengin olmasını istemiyorlar? Türkiye zengin olursa ne olur?...
Türkiye’deki eğitim sistemi George SOROS’un emrinde miydi?
ERDOĞAN DA SOROS'U TÜRKİYE’DEN GÖNDERMEYİ BAŞARDI LAKİN SOROS, TÜRKİYE'DE EĞİTİM KADROLARINDA HALA ÇOK GÜÇLÜDÜR, 270 PROFESÖR TAMAMEN SOROS'UN EMRİNDE OLUP...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ