Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye

idlib türk devleti nedir? amerika-israil hattı nedir? fıratın doğusu neden önemli? türkiye rusya ile anlaştımı? türkiye amerika ile anlaştımı? güvenli bölge nedir? suriyedeki güvenli bölge oluşturuldumu? türkiyenin istediği güvenli bölge nedir?

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye
 • 01.05.2019
 • 561 kez okundu

1. Türkiye, Suriye meselesinde masada Kazanan taraf konumunda. pekala görmemiz gereken en önemli konu Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda yapacağı operasyonlar oldukça önemli. bugün Türkiye’nin, Rusya ve Amerika arasında bir tercih yapması gerektiğini düşünen benim gibi bakış açınız olabilir. fakat Amerika Suriye’de YPG PYD ve PKK tercihini yaptı. Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve İsrail ile anlaşmış durumda. Biz ise iki kutuplu dünyada iki Kutup ile anlaşmak yerine komşularımız Suriye ve Irak’ta bir araya gelerek Suriye’deki Savaşı bitirdik ve kazanan taraftayız.
2. Amerika bölgede Hem Türkiye’yi aynı zamanda İran’ı kendisine olarak tanımlıyor ilk etapta 2 güçle baş edemeyeceğini bile Amerikalılar ilk bakışta İran’ı doğrudan Hedef alırken Türkiye’yi oyalama taktiği ne gidiyor 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde Eğer fethullahçı terör örgütü üyeleri üzerinden devleti teslim alabilseydi. O zaman Suriye politikaları için Türkiye ile bir ittifak oluşturabilirdi burada Türkiye’nin milli menfaatleri ve Amerika’nın çıkarları birbiri ile ters orantılı olduğundan bizim Amerikalılarla bir araya gelmemiz mümkün değil Eğer taviz vermez isek
3. Bürokratlarımızın Cumhurbaşkanımızın yüksek sesle Rakka operasyonu birlikte yapalım söylemine rağmen Amerikalıların tercihini YPG PYD kullanması bu söylediğimi destekler nitelikte bugün Amerikalılar YPG PYD ye 50 tırdan fazla silah ve mühimmat gönderdi herhalde Bunlar İran’ın şii hilalini kırmak için değil. Herkes de biliyor ki bu silah ve mühimmatları bizim için.
4. Türk devletinin Suriye’de Irak Suriye Türkiye üçgeninde kurduğu ittifak Amerikalıların Kürt pantolonlarının önündeki en büyük engel artık orada bir Kürt devletinin kurulması söz konusu değil.
5. Bugün İran’ın Harem fedaileri adıyla Suriye ve Irak’ta oluşturdukları 200 bin kişilik Şii milis kuvvet Suriye ve Irak’ta önemli başarılar elde ettiler.
Bunu ben söylemiyorum kim söylüyor İran Devrim muhafızları komutanlarından Ali Caferi.
6. James jeffrey nin gelmesi aynı zamanda temmuz ayında Amerikan başkanı trump’ın geliyor olması Türkiye’de oluşturulacak bir pazarlık masasının habercisi Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın: güvenli bölge noktasında verilen sözlerin tutulmaması durumunda kendini güvenli bölgemizde kendimiz oluştururuz çıkışı aslında trampa gelmeden önce bir mesajdı. Türk devleti öyle veya böyle Fırat’ın doğusuna operasyon yapacak. Bu Amerika’ya rağmen olacak bir iş
7. Milli Savunma Bakanlığı‘nın Geçtiğimiz günlerde Fırat’ın doğusu için gerekli Lojistik askeri planlamalar hazır açıklaması Bu söylediğimi destekler nitelikte.
8. Bugün yazar çizer ekipleri algı oluşturmak adına Türkiye’nin özellikle Doğu Akdeniz’de İsrail’e karşı bir üstünlük sağlayamayacağını ittifak yapmasının daha doğru olacağını yazıyorlar.
9. Komik tezi ortaya atanlar Türk ordusunun 2000 yıllık tarihinden bir haberler bugün Türk askerinin baş edemeyeceği bir güç bir oluşum yoktur Türk ordusu Bir ülkeyi Hedef almışsa Türk sancağını dikmeden mücadele bitmez.
10. Zaten Doğu Akdeniz’de İsrail Yunanistan Mısır Güney Kıbrıs Rum kesiminin bir araya gelmesi Türk ordusunda ne kadar çekindikleri ‘nin göstergesidir
11. Bütün dünya şu Gerçeği çok iyi biliyor her Türk vatandaşı potansiyel bir askerdir Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 700 bin asker vardır fakat Savaş durumunda 15 Temmuz’da gördük her Türk vatandaşı potansiyel bir Türk askeridir.
12. Bugün Suriye’de oluşturulmak istenen güvenli bölge önerisi Türk devletine kurulmuş tuzaklardan biridir Amerikalıların güvenli bölge noktasında YPG unsurlarını Türk askerine varlığına karşı ikna etme girişini de gözden kaçmıyor.
13. Birkaç gün önce uzmanlardan oluşan Amerikan heyetinin Türkiye’ye gelmesi Türkiye’ye Fırat’ın doğusu operasyondan vazgeçirme çabasıdır bugün Türkiye ile YPG PYD üzerinden pazarlık yapan Amerikalılar Suriye’de PYD ve YPG tırlar dolusu silah Göndermeye devam ediyor.

  14. Amerikalılar silah sevkiyatının tamamlanmasını bekliyor Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon yapmayı hazırken siyasi iktidar Bürokratik Yolları sonuna kadar denemek istiyor Çünkü Ekonomik olarak zor durumda olan bir Türkiye var Ancak 1974 Kıbrıs Barış Harekatı‘nda onca yokluk ve Amerika’ya karşı operasyon yapmış bir Türk ordusu var.
  15. Amerikalıların kırmızı dosya halinde pazarlık masasında önümüze sürdüğü güvenli bölgede Türk askerinin varlığı bulunmuyor. Tamamen koalisyon güçlerinin oluşan askeri birlikler görev yapacak asıl mesele şu ki Türk devleti ise güvenli bölgenin sadece Türk askeri ile sınırlı kalmasını istemesi. Amerikalılarla taban Tabana zıt.
  16. Türk ordusunun Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleyeceği zaman James jeffrey nin gelmesi tamamen bir tesadüf değil güvenli bölge çıkışları Türk Silahlı kuvvetlerini oyalamaya yönelik bir taktik. Yani güvenli bölge teklifi tamamen kandırmaca yönelik.
  17. Kaldı ki Amerikalılar Fırat’ın doğusunu Suriye’nin kuzeyini asla Türk ordusuna Türk devletinin teslim etmez..
  18. Rus uçağı düştü gün Türklerden daha çok bu işe sevinen Amerikalılar ve NATO olmuştu Çünkü Türkiye’nin kendilerinden başka hiç kimseyi ittifak yapmasını istemiyordu. Gelecek planları için Türkiye’nin Amerikalılara mahkum olmasını bekliyorlardı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Ruslarla ittifak kurarak bu planı bozdu.
  19. Amerikalıların en son hamlesi 15 Temmuz darbe girişimiydi bugün 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa ne Fırat kalkanı Harekatı neden Zeytindalı Harekatı olmayacaktı PKK ve PYD ye Türk devletini kabul ettireceklerde ancak yine Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yüce Türk Milleti‘nin engeline takıldılar.
  20. Bugün taciz vermememiz gereken en önemli konu Amerikalılar ne ile tehdit ederlerse etsinler Türk devletinin bekası açısından Fırat’ın doğuşuna ve batısına operasyon tavizsiz yapılmalıdır.
  21. Ayrıca YPG ve PYD bulundukları bölgede Arap aşiret liderlerini önemli bir konferansa Davet ettiler Hem de zamanlama 3 Mayıs cuma günü. Katılımcılar arasında Amerikalı ve İsrailli önemli yetkililer de var 3 Mayıs cuma günü Türkçülük Bayramı Dolayısıyla bu tarihin verilmesi Aslında bize bir mesaj.
  22. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun amerikalılarla güvenli bölge konusunda herhangi bir mutabakata varamadık sadece ilerleme kaydettik açıklaması Türk devletinin Fırat’ın doğusuna operasyon Ben asla vazgeçmeyeceğini kanıtı.
  23. Dolayısıyla büyük savaş başlıyor bugün Fırat’ın batısındaki idlip Türk devletinin bunun karşısında hiçbir güç duramayacak Ne Amerika ne Rusya.
  24. Idlib Suriye meselesi bir domino etkisi ile bütün taşları yerinden oynatacak Dolayısıyla sürprizlere hazırlıklı olun.
  25. Rejimin idlip Bölgesi’ne yaptığı yığınak aynı zamanda HTŞ yaptığı hazırlık idlip için büyük tehlike arz ediyor Aslında rejimin idlip operasyonu Türkiye’yi daha çok ilgilendiriyor Çünkü idlip’te yaşayan 3 milyon Suriyeli’nin girebileceği tek nokta Türkiye olarak görünüyor Türkiye ise Zeytindalı ve Fırat kalkanı harekatlarında temizlediği bölgelere idlib’deki halkı yerleştirme düşüncesinde Sonuç olarak ülkemizde Onlara bakmak büyük külfet oluşturuyor kaldık ekonomi bu kadar kötüyken..
  26. Amerikalılar kazanım olarak gördükleri bölgelerde daeş militanlarını Uyku moduna aldılar. Rejim HTŞ ile idlip’te kapışırken Amerikalılar birçok bölgede daeş‘in uyuyan hücrelerini uyandırabilir. Dolayısıyla daha önce söylediğim gibi Savaşı uzatmaktan başka çareleri yok. PKK ve PYD rejimin ile uğraştığını görüp birçok bölgede saldırı başlatacak Dolayısıyla Suriye savaşı başladığı noktaya geri gelecek ancak ikinci plan Eğer rejim idlip alabilirse Belki bu operasyonlar engel olabilir.
  27. HTŞ içerisindeki CIA destekli gruplar Bu operasyonu daha çok kışkırtıyor Çünkü rejimi idlip’te oyalama taktiği ne gidiyor Dolayısıyla Türkiye Suriye ve Irak üzerine kurduğu ittifakı bozmak istiyor. Eğer HTŞ rejim bölgelerindeki uyuyan hücreleri uyandırır sa ortalık daha da karışır.
  28. Amerikalılarla ya tamamen ipleri koparacağız yada Amerikalılar bizim şartlarımızda anlaşacak.
  Ne diyordu büyük komutan Bu saatten sonra canını düşünen soysuz köpektir ya devlet başa ya kuzgun leşe

  Sırrın Sahipleri / Facebook’tan alıntıdır

  Seçime girebilecek parti listesi yayınlandı.
  hangi partiler seçime girecek, seçime girecek partilerin listesi, 2020 siyasi parti listesi, seçime girecek partiler,
  7. Koğuştaki Mucize 2019 film fragmanı ve tanıtımı
  7. Koğuştaki Mucize fragman izle, 7. Koğuştaki Mucize youtube fragman izle, 7. Koğuştaki Mucize yerli fragmanı, 7. Koğuştaki Mucize fragmanları,...
  Acı ve Zafer 2019 film fragmanı ve tanıtımı
  Acı ve Zafer fragman izlei Dolor y Gloria fragman izle, Acı ve Zafer youtube fragman izle, Acı ve Zafer fragmanları,...
  TOKİ – Sosyal Konut Projesi kura tarihleri belirlendi.
  Son dakika haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 başvuru yapıldığını,...
  MHP, O belediye Başkanı hakkındaki kararını verdi.
  mhp haberleri, istifa haberleri, MHP, kadın voleybolcu paylaşımının cezasını kesti, MHP, Sadir Durmaz, Kaynaşlı, Devlet Bahçeli, en son haber, haber
  Wikipedia’ya artık erişime sağlanıyor.
  mahkeme haberleri, türkiye haberleri, dünya haberleri, Wikipedia erişime açıldı , Wikipedia, Anayasa Mahkemesi, ansiklopedi, en son haber, haber
  İstanbul’da 127 Milyon sahte dolar yakalandı.
  istanbul haberleri, esenyurt haberleri, operasyon haberleri, polis haberleri, İstanbul'da operasyon: 127 milyon 500 bin sahte dolar, İstanbul, operasyon, dolar, sahte...
  2019’daki Bütçe Açığı123,7 milyar TL!
  tbmm haberleri, Bütçe 2019'da 123,7 milyar TL açık verdi, bütçe, aralık, 2019, en son haber, haber
  Karabasan – Wake Up 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Karabasan - Wake Up fragman izle, Karabasan - Wake Up türkçe fragman, Karabasan - Wake Up altyazılı fragman, Karabasan -...
  KaraKomik Filmler 2 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  KaraKomik Filmler 2 fragman izle, KaraKomik Filmler 2 youtube fragmanı, KaraKomik Filmler fragmanı izle, 2 arada fragman izle, kaçamak fragmanı...
  Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor fragman izle, Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor yerli fragman, Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor youtube fragman izle, Adaletin...
  Dolittle 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Dolittle 2020 fragman izle, Dolittle 2020 youtube fragman izle, Dolittle 2020 türkçe fragman izle, Dolittle 2020 dublaj fragman izle, Dolittle...
  İtalya Dışişleri Bakanı Libya için Türkiye’ye geliyor
  İtalya Dışişleri Bakanı Libya için Türkiye'ye geliyor, İtalya, Mevlüt Çavuşoğlu, Luigi Di Maio, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Libya, en son...
  ABD İran Dışişleri Bakanı Zarif’e vize vermedi
  ABD İran Dışişleri Bakanı Zarif'e vize vermedi, ABD, İran, cevad zarif, , en son haber, haber
  İkinci el araç alım-satımında yeni dönem
  İkinci el araç satışında bedel ve mülkiyetin eş zamanlı devrini sağlayan sistem kuruluyor. Sistem, noter aracılığıyla kullanılabilecek
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ