Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

SON DAKİKA

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye

idlib türk devleti nedir? amerika-israil hattı nedir? fıratın doğusu neden önemli? türkiye rusya ile anlaştımı? türkiye amerika ile anlaştımı? güvenli bölge nedir? suriyedeki güvenli bölge oluşturuldumu? türkiyenin istediği güvenli bölge nedir?

Kod adı Akdeniz: Amerika – İsrail hattındaki Türkiye
  • 01.05.2019
  • 308 kez okundu

1. Türkiye, Suriye meselesinde masada Kazanan taraf konumunda. pekala görmemiz gereken en önemli konu Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda yapacağı operasyonlar oldukça önemli. bugün Türkiye’nin, Rusya ve Amerika arasında bir tercih yapması gerektiğini düşünen benim gibi bakış açınız olabilir. fakat Amerika Suriye’de YPG PYD ve PKK tercihini yaptı. Doğu Akdeniz’de Yunanistan ve İsrail ile anlaşmış durumda. Biz ise iki kutuplu dünyada iki Kutup ile anlaşmak yerine komşularımız Suriye ve Irak’ta bir araya gelerek Suriye’deki Savaşı bitirdik ve kazanan taraftayız.
2. Amerika bölgede Hem Türkiye’yi aynı zamanda İran’ı kendisine olarak tanımlıyor ilk etapta 2 güçle baş edemeyeceğini bile Amerikalılar ilk bakışta İran’ı doğrudan Hedef alırken Türkiye’yi oyalama taktiği ne gidiyor 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde Eğer fethullahçı terör örgütü üyeleri üzerinden devleti teslim alabilseydi. O zaman Suriye politikaları için Türkiye ile bir ittifak oluşturabilirdi burada Türkiye’nin milli menfaatleri ve Amerika’nın çıkarları birbiri ile ters orantılı olduğundan bizim Amerikalılarla bir araya gelmemiz mümkün değil Eğer taviz vermez isek
3. Bürokratlarımızın Cumhurbaşkanımızın yüksek sesle Rakka operasyonu birlikte yapalım söylemine rağmen Amerikalıların tercihini YPG PYD kullanması bu söylediğimi destekler nitelikte bugün Amerikalılar YPG PYD ye 50 tırdan fazla silah ve mühimmat gönderdi herhalde Bunlar İran’ın şii hilalini kırmak için değil. Herkes de biliyor ki bu silah ve mühimmatları bizim için.
4. Türk devletinin Suriye’de Irak Suriye Türkiye üçgeninde kurduğu ittifak Amerikalıların Kürt pantolonlarının önündeki en büyük engel artık orada bir Kürt devletinin kurulması söz konusu değil.
5. Bugün İran’ın Harem fedaileri adıyla Suriye ve Irak’ta oluşturdukları 200 bin kişilik Şii milis kuvvet Suriye ve Irak’ta önemli başarılar elde ettiler.
Bunu ben söylemiyorum kim söylüyor İran Devrim muhafızları komutanlarından Ali Caferi.
6. James jeffrey nin gelmesi aynı zamanda temmuz ayında Amerikan başkanı trump’ın geliyor olması Türkiye’de oluşturulacak bir pazarlık masasının habercisi Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın: güvenli bölge noktasında verilen sözlerin tutulmaması durumunda kendini güvenli bölgemizde kendimiz oluştururuz çıkışı aslında trampa gelmeden önce bir mesajdı. Türk devleti öyle veya böyle Fırat’ın doğusuna operasyon yapacak. Bu Amerika’ya rağmen olacak bir iş
7. Milli Savunma Bakanlığı‘nın Geçtiğimiz günlerde Fırat’ın doğusu için gerekli Lojistik askeri planlamalar hazır açıklaması Bu söylediğimi destekler nitelikte.
8. Bugün yazar çizer ekipleri algı oluşturmak adına Türkiye’nin özellikle Doğu Akdeniz’de İsrail’e karşı bir üstünlük sağlayamayacağını ittifak yapmasının daha doğru olacağını yazıyorlar.
9. Komik tezi ortaya atanlar Türk ordusunun 2000 yıllık tarihinden bir haberler bugün Türk askerinin baş edemeyeceği bir güç bir oluşum yoktur Türk ordusu Bir ülkeyi Hedef almışsa Türk sancağını dikmeden mücadele bitmez.
10. Zaten Doğu Akdeniz’de İsrail Yunanistan Mısır Güney Kıbrıs Rum kesiminin bir araya gelmesi Türk ordusunda ne kadar çekindikleri ‘nin göstergesidir
11. Bütün dünya şu Gerçeği çok iyi biliyor her Türk vatandaşı potansiyel bir askerdir Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 700 bin asker vardır fakat Savaş durumunda 15 Temmuz’da gördük her Türk vatandaşı potansiyel bir Türk askeridir.
12. Bugün Suriye’de oluşturulmak istenen güvenli bölge önerisi Türk devletine kurulmuş tuzaklardan biridir Amerikalıların güvenli bölge noktasında YPG unsurlarını Türk askerine varlığına karşı ikna etme girişini de gözden kaçmıyor.
13. Birkaç gün önce uzmanlardan oluşan Amerikan heyetinin Türkiye’ye gelmesi Türkiye’ye Fırat’ın doğusu operasyondan vazgeçirme çabasıdır bugün Türkiye ile YPG PYD üzerinden pazarlık yapan Amerikalılar Suriye’de PYD ve YPG tırlar dolusu silah Göndermeye devam ediyor.

14. Amerikalılar silah sevkiyatının tamamlanmasını bekliyor Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon yapmayı hazırken siyasi iktidar Bürokratik Yolları sonuna kadar denemek istiyor Çünkü Ekonomik olarak zor durumda olan bir Türkiye var Ancak 1974 Kıbrıs Barış Harekatı‘nda onca yokluk ve Amerika’ya karşı operasyon yapmış bir Türk ordusu var.
15. Amerikalıların kırmızı dosya halinde pazarlık masasında önümüze sürdüğü güvenli bölgede Türk askerinin varlığı bulunmuyor. Tamamen koalisyon güçlerinin oluşan askeri birlikler görev yapacak asıl mesele şu ki Türk devleti ise güvenli bölgenin sadece Türk askeri ile sınırlı kalmasını istemesi. Amerikalılarla taban Tabana zıt.
16. Türk ordusunun Fırat’ın doğusuna operasyon düzenleyeceği zaman James jeffrey nin gelmesi tamamen bir tesadüf değil güvenli bölge çıkışları Türk Silahlı kuvvetlerini oyalamaya yönelik bir taktik. Yani güvenli bölge teklifi tamamen kandırmaca yönelik.
17. Kaldı ki Amerikalılar Fırat’ın doğusunu Suriye’nin kuzeyini asla Türk ordusuna Türk devletinin teslim etmez..
18. Rus uçağı düştü gün Türklerden daha çok bu işe sevinen Amerikalılar ve NATO olmuştu Çünkü Türkiye’nin kendilerinden başka hiç kimseyi ittifak yapmasını istemiyordu. Gelecek planları için Türkiye’nin Amerikalılara mahkum olmasını bekliyorlardı ancak Sayın Cumhurbaşkanımız Ruslarla ittifak kurarak bu planı bozdu.
19. Amerikalıların en son hamlesi 15 Temmuz darbe girişimiydi bugün 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa ne Fırat kalkanı Harekatı neden Zeytindalı Harekatı olmayacaktı PKK ve PYD ye Türk devletini kabul ettireceklerde ancak yine Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yüce Türk Milleti‘nin engeline takıldılar.
20. Bugün taciz vermememiz gereken en önemli konu Amerikalılar ne ile tehdit ederlerse etsinler Türk devletinin bekası açısından Fırat’ın doğuşuna ve batısına operasyon tavizsiz yapılmalıdır.
21. Ayrıca YPG ve PYD bulundukları bölgede Arap aşiret liderlerini önemli bir konferansa Davet ettiler Hem de zamanlama 3 Mayıs cuma günü. Katılımcılar arasında Amerikalı ve İsrailli önemli yetkililer de var 3 Mayıs cuma günü Türkçülük Bayramı Dolayısıyla bu tarihin verilmesi Aslında bize bir mesaj.
22. Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun amerikalılarla güvenli bölge konusunda herhangi bir mutabakata varamadık sadece ilerleme kaydettik açıklaması Türk devletinin Fırat’ın doğusuna operasyon Ben asla vazgeçmeyeceğini kanıtı.
23. Dolayısıyla büyük savaş başlıyor bugün Fırat’ın batısındaki idlip Türk devletinin bunun karşısında hiçbir güç duramayacak Ne Amerika ne Rusya.
24. Idlib Suriye meselesi bir domino etkisi ile bütün taşları yerinden oynatacak Dolayısıyla sürprizlere hazırlıklı olun.
25. Rejimin idlip Bölgesi’ne yaptığı yığınak aynı zamanda HTŞ yaptığı hazırlık idlip için büyük tehlike arz ediyor Aslında rejimin idlip operasyonu Türkiye’yi daha çok ilgilendiriyor Çünkü idlip’te yaşayan 3 milyon Suriyeli’nin girebileceği tek nokta Türkiye olarak görünüyor Türkiye ise Zeytindalı ve Fırat kalkanı harekatlarında temizlediği bölgelere idlib’deki halkı yerleştirme düşüncesinde Sonuç olarak ülkemizde Onlara bakmak büyük külfet oluşturuyor kaldık ekonomi bu kadar kötüyken..
26. Amerikalılar kazanım olarak gördükleri bölgelerde daeş militanlarını Uyku moduna aldılar. Rejim HTŞ ile idlip’te kapışırken Amerikalılar birçok bölgede daeş‘in uyuyan hücrelerini uyandırabilir. Dolayısıyla daha önce söylediğim gibi Savaşı uzatmaktan başka çareleri yok. PKK ve PYD rejimin ile uğraştığını görüp birçok bölgede saldırı başlatacak Dolayısıyla Suriye savaşı başladığı noktaya geri gelecek ancak ikinci plan Eğer rejim idlip alabilirse Belki bu operasyonlar engel olabilir.
27. HTŞ içerisindeki CIA destekli gruplar Bu operasyonu daha çok kışkırtıyor Çünkü rejimi idlip’te oyalama taktiği ne gidiyor Dolayısıyla Türkiye Suriye ve Irak üzerine kurduğu ittifakı bozmak istiyor. Eğer HTŞ rejim bölgelerindeki uyuyan hücreleri uyandırır sa ortalık daha da karışır.
28. Amerikalılarla ya tamamen ipleri koparacağız yada Amerikalılar bizim şartlarımızda anlaşacak.
Ne diyordu büyük komutan Bu saatten sonra canını düşünen soysuz köpektir ya devlet başa ya kuzgun leşe

Sırrın Sahipleri / Facebook’tan alıntıdır

Uçaktan daha hızlı Tren Seferleri nasıl – Güvenli mi
uçaktan hızlı tren seferleri, ucuz tren seferleri, ekonomik tren biletleri tren mi pahalı uçak mı, Amsterdam, Avrupa, Avrupa’nın uçaktan daha...
Dünya’nın en güçlü pasaportları listesi. Türkiye ise…
Dünya'nın en güçlü pasaportları listesi, Dünya'nın en değerli pasaportları listesi, dünyanın en güçlü pasaportları, Dünyanın en değerli pasaportları belli oldu,...
Dünya’nın gezilebilen – konaklamalı doğa harikası en güzel evleri
tatil yapılacak yerler, dünyada balayı yerleri, dünyada tatil yerleri, Atlanta'nın Ağaç evleri, İskoçya'nın Zeplin Evleri, Meksika'nın Casa Caracol Evleri, Bali'nin...
Karadeniz’in ünlü “Yayla Şenlikleri” nerede – nasıl yapılır
İkizdere Yayla Şenlikleri, Ovit Yayla Şenlikleri, Rize Çay festivali, Rize Turizm Festivali, Anzer Bal Şenlikleri, Anzer Yayla Şenlikleri, Ayder Doğa...
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 2019 fragman izle
Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 fragman izle, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 animasyon fragmanı, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 türkçe...
Kadın giyimi ve tesettür ile ilgili ayetler – hadisler
islamda Tesettür ve Giyinme Hakkında, Tesettürle ilgili ayet ve hadisler nelerdir, Tesettür ile İlgili Ayet ve Hadisler Nelerdir, kur'an'a göre...
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde neler oldu? İnce ayrıntılar ve Özeti
15 Temmuz darbe girişimi gecesinde neler oldu, Türkiye'nin en uzun gecesinde yaşananlar, 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştirenler, Neden TBMM...
İslamiyet’e göre müslüman kadın nasıl giyinmelidir – örtünmelidir
Kadının örtünme şekli nasıl olmalıdır, Müslüman kadının giyim şekli nasıl olmalıdır, Müslüman kadının tesettürü nasıl olmalıdır, İslam'da örtünmenin ölçüsü...
Hızır (A.S.) Aleyhisselam çağırma duası okunuşu – meali – anlamı
hızır as aleyhisselamı çağırma duası, hızır as aleyhisselamı çağırma arapça, hızır as aleyhisselamı çağırma duası meali, hızır as aleyhisselamı çağırma...
Türkiye’ye gelen S400’lere ilk tepki NATO’dan
en son haber, haber, nato, NATO’dan S-400 sevkiyatına ilk tepki, rusya, s-400, türkiye
TSK’dan askeri sevkiyat başladı.
askeri sevkiyat, en son haber, haber, mühimmat, sınır, suriye, Suriye sınırına askeri sevkiyat
Bakan Akar: S-400 süreci önümüzdeki günlerde devam edecek
Bakan Akar: S-400 süreci önümüzdeki günlerde devam edecek, en son haber, haber, hulusi akar, milli savunma bakanı, s-400
Türk Youtuber’dan S400 incelemesi
abd, cumhurbaşkanı, en son haber, f-35, haber, recep tayyip erdoğan, rusya, s-400, türk, Türk YouTuber S-400’ü yerinde inceledi
Tefecilik operasyonun da 6 tutuklama!
bitlis, en son haber, gözaltı, haber, muğla, operasyon, Siirt, Siirt merkezli 5 ildeki tefecilik operasyonunda 6 tutuklama, şırnak
Kamyonet kasasında tehlikeli yolculuk. görüntüler Gaziantep’ten
en son haber, eşya, gaziantep, Gaziantep’te eşyaların üzerinde tehlikeli yolculuk, haber, video, yolculuk
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ