Yazılarımızı Paylaşmayı unutmayın! -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Türkiye ve Dünya Petrol Denklemi

türkiyenin enerji denklemi? amerika venezüellada ne planlıyor? türkiye ırak suriye ittifakı nedir? türkiye almanya rusya ittifakı nedir? guaidoyu kimler destekliyor? venezüella ordusu asıl hedef mi? amerika çin ticaret savaşı nedir? s400 ne zaman gelecek? türkiye iran ambargosuna katılacak mı?

Türkiye ve Dünya Petrol Denklemi
 • 02.05.2019
 • 514 kez okundu

1. Venezüella’da muhalefet lideri guaido bir görevi Venezuella’yı Pentagon müdahalesine açık hale getirmek bunun içinde ülkede iç savaş ekonomik kriz akabinde kurtarıcı guaido söylemi.
2. Dünyada önemli Petrol rezervine sahip Venezuela’da Girişimin arka planında Amerika gibi emperyalist canavarın İştahını Kabartması bu ülkeyi Hedef haline getiriyor.
3. Amerika Hugo Chavez den bu yana Venezuela’da birçok şeyi değiştirmek istiyor özellikle Venezuela ordusunun tahakkümü altına almak en büyük isteği. Burada Hedef sadece maduro değil Hugo Chavez döneminde yeni bir strateji ile donatılmış Venezuella ordusudur.
4. Şunu unutmayın dünyada en büyük strateji Ordu Devlet yapılanmasıdır ekonomik olarak iyi olmayabilirsiniz teknolojik olarak da üst seviyelerde değilsinizdir ancak Ordu bu iki açığı da kapatabilir.
5. Amerikalıların bir önceliği Venezuella ordusunu değiştirmektir bunun içinde bölgede Lima grubu olarak adlandırılan içerisinde’’Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Guyana, Honduras, Meksika, Panama, Paraguay, Peru ve Saint Lucia gibi ülkeleri bulunduğu
6. Ülkeleri Venezuela ordusunun üstüne gönderip Kendisi de bir çok stratejik hamle ile istediği gibi ülkeyi ele geçirir. Planın 1. Aşaması bu dolayısıyla guaido bir piyon bu işi sihirli cümlesi daha çok demokrasi daha çok özgürlük Amerika’nın getirdiği ülkelere bakarsak Suriye Irak Afganistan Libya mısır hali ortada.
7. Maduronun yanında yer alan Belki de maduro’yu iktidarda tutan en önemli etken olan Venezuela ordusuna karşı Amerikalıların belirlediği strateji..
8. Lima grubuna vereceği hava desteği. Donanma gücü donanma ablukası Lima grubuna verilecek Striker teknolojik silahlarla Venezuela ordusunu bu şekilde düşürmek istiyor Kısacası şunu anlatmak istiyorum Bugün maduro iktidarı bıraksa bile Venezuella ordusu guaido’yu iktidara getirmez.
9. Dolayısıyla Amerikalıların hedefi askeri müdahale maduro değil yani Venezuella ordusu Amerikalılar guaido’yu başa getirmek için orduyu yok etmek zorunda maduro direnmekten vazgeçse bile Ordu guaido’yu kabul etmez ve guaido’yu yok eder. Işte Ordu Devlet ilişkisi böyle bir şey.
10. Tabii ekonomik olarak bir tek bizim sıkıntılarımız yok Amerikalılar da büyük sıkıntı içinde Bugün Amerika’nın en iyi şirketlerinden biri olan Apple’ın 2019’un başından bugüne kadar dünya teknoloji pazarında kârında %17 gibi ciddi bir oranda düşüş meydana geldi.
11. Bugün Apple ile rekabet içerisinde olan Huawei ise ortalama karına %60 oranında artırmış durumda
Olay sadece bununla da sınırlı değil Amerika’daki birçok teknolojik şirket burada 7 veya 8 firmayı baz alırsak. Bu şirketlerin ortalama %30 ve %40 oranında karın da bir düşüş meydana geldi. Amerikalılarla Çinliler arasındaki ticaret Savaşı bununla da sınırlı değil Amerika’daki düşüşü rağmen Çinli 11 firma yıllık cirosu %40 artmış durumda
12. Dolayısıyla Amerika Doğu Akdeniz Orta Doğu ekseninde kaybeden taraf özellikle Suriye ve Akdeniz meselesinde Savaşı uzatmak için elinden geleni yapıyor. Amerikalıların Suriye’de uyguladıkları strateji Suriye topraklarını bölüp Irak Kürt kantonları ile birleştirme çabası Türkiye’nin Afrin ve Fırat kalkanı Harekatı ile çöpe gitti. Bugün ellerinde kalan Fırat’ın doğusu için ise güvenli bölge denklemin ortaya atıp Fırat’ın doğusunda PYD tutma gayretinde Türk devleti bu tuzağa düşmez mayıs ayı operasyon ayıdır büyük ihtimalle Fırat’ın doğusuna operasyon gelecek.
13. Ancak öncelik idlip meselesi yani Fırat’ın batısı bugün Türkiye Suriye Irak ittifakı Amerikalıların beklemediği bir stratejidir.

  14. Temmuz ayında trump’ın Türkiye’ye gelmesi s400 ler ve aynı zamanda güvenli bölge ile alakalı bugün Amerika’nın Suriye özel temsilcisi James jeffrey nin gelmesi hemen akabinde trump’ın geliyor olması Türkiye’yi Güvenli bölgeye ikna edip Aslında Türkiye’nin yer aldığı kurduğu Türkiye Suriye Irak ittifakını bitirmek için atılmış Adım olarak okuyabilirsiniz
  15. Bugün Amerikalılar Akdeniz’den başlayıp Suriye’ye uzanan enerji nakil transferinin güvenliğine Türkiye olmadan sağlayamıyor Dolayısıyla elleri mahkum enerji güvenliğinden dolayı İran’a ambargo uygulayıp Ben yapamıyorsan Çin’de yapamaz bir başka güçten İşte bu nedenden ötürü İran‘a ambargo uyguluyor.
  16. Peki Amerikalılar enerji güvenliğini sağlayan ne olur bütün dünya kaosa sürüklenir tek cevap Amerikalılar Mısır’da Mursi’yi indirip Abdulfettah Sisi’yi Doğu Akdeniz’deki ikinci plan için hazırda tutuyordu.
  17. Orada Arap natosu grup Mısır üzerinden o bölgeyi yönetmek istedi ancak Abdulfettah Sisi Çin’in arkasında olan İngiltere ile anlaşınca Arap natosuna girmeyi reddetti.
  18. Bugün Amerikalıların Akdeniz ve Suriye’de kaybetmesi En azından Venezuela’da kazanırım mantığı ile Suriye’deki Akdeniz’deki bütün güçlerini Venezuela ya kaydırması. Venezuela’da dünyanın en kaliteli ve en büyük rezervine sahip olmak istemesi hasebiyle venezuelayı sonuçlandırmak istiyor.
  19. Haritaya bakarsak Coğrafi olarak Amerika’ya en yakın Petrol coğrafyası olarak Ortadoğu yerine buraya müdahale etmek Amerikalılar açısından daha önemli olduğu belirtiliyor.
  20. Ayrıca Ezeli düşmanları İran bu coğrafyaya uzak olması amerikalıları çok mutlu ediyor Bugün en yakınınızda bulunan coğrafya mı? müdahale edersiniz yoksa Ortadoğu gibi okyanusun diğer tarafındaki bölgeye mi Amerikalılar bu işten Karlı çıkacağı benziyor.
  21. Amerikalılar maduro’yu iktidardan indirebilirse o bölgede enerji güvenliğini sağlayan Amerikalılar Bir nevi içine yakınlaşmış olacak Amerikalılar Trump üzerinden Türkiye ile anlaşırsa Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin en büyük destekçisi olur ancak Amerikalılara güvenemeyecek kadar akıllı bir milletiz.
  22. Dolayısıyla Venezuella dan sonra sıra Küba’da şu an neden Çin Rusya sessiz kimse anlamadı Ama yakında anlarsınız. Ruslarda Çinlilerle söylem olarak var eylem olarak yoklar.
  23. Dolayısıyla Trump Türkiye’ye birçok teklifle gelecek s400’ler birinci öncelikli konu Akdeniz meselesi İran ambargosu Vesaire Vesaire.
  24. Bugün Suriye’de savaşın bittiğini düşünürsek gelecek 3 veya 4 ayda da dengeler Değişmezse Amerikalılar Irak’a müdahale eder. Bununla ilgili de büyük planları var bakalım yumurtlayacak mı?
  25. Global dünya düzeninde genel anlamda Türkiye Almanya ve Rusya ittifakı trump’ın hedefinde Ancak her şeyden önemlisi Türkiye’nin yerelde oluşturduğu Suriye Irak Türkiye ittifakında Büyük ihtimalle bu bloğu dağıtmak için elinden gelen her şeyi yapacak. 
  26. Sonuç olarak bütün çıkış noktamız Akdeniz ve Doğu Akdeniz ile alakalı Türkiye’nin Geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de ilan ettiği kıta sahanlığı münhasır ekonomik bölge oldukça önemli Türkiye Birleşmiş Milletler’e kıta sahanlığı zorla kabul ettirdi Bu da devletimizin büyüklüğünden kaynaklanıyor Dünyada kaç tane imparatorluk olmuş devlet var bir düşünürsek selçuklu’dan Osmanlı’ya uzanan Osmanlı’dan ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni uzanan 2000 yıllık bir milletten bahsediyoruz. Buradaki yazınızı burada bitiriyoruz inşallah daha geniş bir yazı yazabiliriz.

  Sırrın Sahipleri / facebook

  Seçime girebilecek parti listesi yayınlandı.
  hangi partiler seçime girecek, seçime girecek partilerin listesi, 2020 siyasi parti listesi, seçime girecek partiler,
  7. Koğuştaki Mucize 2019 film fragmanı ve tanıtımı
  7. Koğuştaki Mucize fragman izle, 7. Koğuştaki Mucize youtube fragman izle, 7. Koğuştaki Mucize yerli fragmanı, 7. Koğuştaki Mucize fragmanları,...
  Acı ve Zafer 2019 film fragmanı ve tanıtımı
  Acı ve Zafer fragman izlei Dolor y Gloria fragman izle, Acı ve Zafer youtube fragman izle, Acı ve Zafer fragmanları,...
  TOKİ – Sosyal Konut Projesi kura tarihleri belirlendi.
  Son dakika haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 başvuru yapıldığını,...
  MHP, O belediye Başkanı hakkındaki kararını verdi.
  mhp haberleri, istifa haberleri, MHP, kadın voleybolcu paylaşımının cezasını kesti, MHP, Sadir Durmaz, Kaynaşlı, Devlet Bahçeli, en son haber, haber
  Wikipedia’ya artık erişime sağlanıyor.
  mahkeme haberleri, türkiye haberleri, dünya haberleri, Wikipedia erişime açıldı , Wikipedia, Anayasa Mahkemesi, ansiklopedi, en son haber, haber
  İstanbul’da 127 Milyon sahte dolar yakalandı.
  istanbul haberleri, esenyurt haberleri, operasyon haberleri, polis haberleri, İstanbul'da operasyon: 127 milyon 500 bin sahte dolar, İstanbul, operasyon, dolar, sahte...
  2019’daki Bütçe Açığı123,7 milyar TL!
  tbmm haberleri, Bütçe 2019'da 123,7 milyar TL açık verdi, bütçe, aralık, 2019, en son haber, haber
  Karabasan – Wake Up 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Karabasan - Wake Up fragman izle, Karabasan - Wake Up türkçe fragman, Karabasan - Wake Up altyazılı fragman, Karabasan -...
  KaraKomik Filmler 2 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  KaraKomik Filmler 2 fragman izle, KaraKomik Filmler 2 youtube fragmanı, KaraKomik Filmler fragmanı izle, 2 arada fragman izle, kaçamak fragmanı...
  Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor fragman izle, Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor yerli fragman, Adaletin Kılıcı Türkler Geliyor youtube fragman izle, Adaletin...
  Dolittle 2020 film fragmanı ve tanıtımı
  Dolittle 2020 fragman izle, Dolittle 2020 youtube fragman izle, Dolittle 2020 türkçe fragman izle, Dolittle 2020 dublaj fragman izle, Dolittle...
  İtalya Dışişleri Bakanı Libya için Türkiye’ye geliyor
  İtalya Dışişleri Bakanı Libya için Türkiye'ye geliyor, İtalya, Mevlüt Çavuşoğlu, Luigi Di Maio, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Libya, en son...
  ABD İran Dışişleri Bakanı Zarif’e vize vermedi
  ABD İran Dışişleri Bakanı Zarif'e vize vermedi, ABD, İran, cevad zarif, , en son haber, haber
  İkinci el araç alım-satımında yeni dönem
  İkinci el araç satışında bedel ve mülkiyetin eş zamanlı devrini sağlayan sistem kuruluyor. Sistem, noter aracılığıyla kullanılabilecek
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  YORUM YAZ